Přestože oba výsledky na první pohled vypadají jako jednoznačné, trenér týmu Jiří Žilák ocenil dobrou hru našeho východního souseda.

„Slováci hráli v obou vzájemných zápasech takový hodně houževnatý fotbal. V prvním poločase druhého zápasu jsme nehráli vůbec dobře. Naše rozehrávka byla hrozně pomalá, a proto jsme se do nich i o něco hůře v úvodu zápasu dostávali. Ve druhém poločase se nám to zlepšilo, získávali jsme na dominanci a vítězství nakonec bylo zasloužené,“ řekl Žilák po druhém zápase hraném v Kroměříži.

Vedle dobrých výsledků a šesti vstřelených gólů si trenér pochvaloval mimo jiné také hru svého týmu. Nejdůležitější ale bylo to, že opět o něco více poznal své nové svěřence, které vede od července letošního roku.

„V obou zápasech jsme měli velmi dobré pasáže. Na druhou stranu nám to ale ukázalo i rezervy, na kterých musíme v dalších zápasech ještě zapracovat. O hráčích získáváme další cenné informace, které pro nás mohou být v budoucnu velmi důležité,“ pochvaloval si Jiří Žilák.

Stejně jako v prvním zápase na Slovensku, rozhodli i v druhém duelu v Kroměříži mladí Češi zápas až v závěru. I z toho měl kouč týmu radost.

 

„Jsem rád, že máme v týmu fotbalisty, kteří dokážou v určitou chvíli změnit ráz hry. Navíc se ukázalo, že i na střídačce můžeme mít hráče, kteří když vlítnou do zápasu v průběhu, mohou utkání rozhodnout,“ dodal trenér Žilák.

U všech rozhodujících okamžiků druhého duelu se Slovenskem byl střídající Ondřej Penxa. Po svém příchodu na hřiště měl podíl na všech třech gólech. Při brance na 2:1 narážel balon zakončujícímu Lukáši Moudrému, gól na 3:1 vstřelil sám a asistenci zaznamenal i u gólu Daniela Švancary na 4:1.

„Slovensko se ukázalo jako velice kvalitní tým. V prvním i druhém zápase se nám dlouho nedařilo vstřelit gól. I proto jsem moc rád, že jsme oba zápasy nakonec zvládli a vyhráli je,“ řekl spokojený Ondřej Penxa.

Svůj přínos pro tým nechtěl přeceňovat. Přesto si ale uvědomoval, že právě on se podílel na všech třech gólech v závěrečné dvacetiminutovce.

„Jsme jeden tým a ten závěr nebyl pouze o mně. Na hřiště jsem šel za stavu 1:1 a věřil jsem tomu, že to můžeme zvládnout a že vyhrajeme. Samozřejmě jsem tam šel i s tím, že jsem sám chtěl vstřelit gól,“ pokračoval s úsměvem.

Nejvíce byl pochopitelně vidět při akci v 78. minutě, kdy zaznamenal gól na 3:1.

„Hned jak jsem věděl, že bych se dostal před hráče, křikl jsem si o míč. Přišla tam dobrá koule, soupeře jsem přetlačil a on se mi snažil balon skluzem vypíchnout. Naštěstí ho netrefil a já pak už jen chtěl zamířit na zadní tyč a dát gól,“ popsal Penxa na závěr svůj gólový okamžik. 

Česko U16 - Slovensko U16 (13. 10. 2022)

Česko U16 - Slovensko U16 (13. 10. 2022)