Václav Černý i v kombinaci s přípravným utkáním proti Schalke vstřelil svůj třetí gól v třetím utkání v tomto kalendářním roce. Proti Schalke 6. ledna odehrál poločas a dal jeden gól při výhře 3:2.

Minulý týden v rámci 17. kola německé Bundesligy otevřel v Mohuči skóre ve 12. minutě, nakonec ale utkání skončilo remízou 1:1.

I na hřišti Heidenheimu nastoupil Černý v základní sestavě a opět se postaral o úvodní gól zápasu, když mu Jonas Wind obloučkem přes obránce připravil míč před branku a český záložník prostřelil domácího brankáře. V nastaveném čase prvního poločasu si ale hostující obránce Jenz dal vlastní gól a poločas tak skončil 1:1.

A tímto výsledkem zápas nakonec skončil. Václav Černý opustil hřiště v 76. minutě. Heidenheim tak před Wolfsburgem udržel deváté místo.