Současný viceprezident turínského Juventusu přijel na slavnost osobně a pokřtil svou hvězdu spolu s předsedou FAČR Miroslavem Peltou a generálním sekretářem FAČR Rudolfem Řepkou.

"Je pro mě čest být v Síni slávy ve společnosti takových velikánů," řekl Nedvěd. V Síni slávy už mají svou hvězdu Josef Masopust, Josef Bican, Andrej Kvašňák, Antonín Panenka, František Veselý, vicemistři světa z roku 1962, Ladislav Novák, Ivo Viktor, Josef Bican, Karel Brückner, vicemistři světa z roku 1934, Rudolf Baťa a mistři Evropy z roku 1976. "Je to pro mě opravdu hezké, mít tady svoji hvězdu, i když jsem se jako hvězda nikdy necítil a nebudu cítit ani teď," usmál se bývalý reprezentační kapitán.

Uvedení Pavla Nedvěda do Síně slávy FAČR (30. 3. 2016, Praha)

Nedvěd se uvedením do síně slávy dočkal druhého ocenění během dvou dnů, v úterý se totiž stal ambasadorem čínské ligy. "Říkal mi to čínský prezident a je to pro mě i Českou republiku velká čest. Vždyť přede mnou tam byl David Beckham," uvedl bývalý hráč Sparty, Lazia Řím nebo Juventusu, který se s prezidentem Si Ťin-pchingem setkal na úterní večeři.