„Chtěli jsme do utkání vstoupit do zápasu dobře, věděli jsme, že to bude důležité. Podařilo se nám to a pak se nám povedlo zužitkovat i další šance,“ uvedl krátce po utkání obránce Martin Vitík, který společně s parťáky v obraně musel několikrát zastavovat nebezpečné situace v podání Islandu včetně toho, že společně se Štěpánem Chaloupkem oba vykopávali míč mířící do branky patičkou.

V zápase se střelecky jednou prosadil kapitán Václav Sejk a dvakrát Daniel Fila, druhý z českých útočníků v základní sestavě. „Vždycky je dobré, když přijedete na reprezentaci s dostatečnou zápasovou vytížeností v klubu. To se potvrdilo i v zápase s Islandem. Pořád máme jako tým na čem pracovat a máme ve hře mezery, ale tenhle zápas byl hlavně o třech bodech a to se podařilo. Je to určitě vzpruha a nic není ztracené,“ pokračoval Vitík.

Českému týmu se podařilo Islandu oplatit podzimní porážku 1:2. „Bylo to asi něco mezi. My jsme hráli určitě lépe a Island byl takový… drželi hodně balón a když už si vypracovali šanci, tak jsme to dokázali zastavit,“ prohlásil sparťanský obránce.

„Lvíčata“ se prosadila střelecky dvakrát v obou poločasech, mezi třetím a čtvrtým gólem ale měla horší pasáž, kdy pustila soupeře více do hry i do šancí.

„My jsme obranu neotevřeli cíleně, ale zkrátka došlo k chybám a ztrátám. Musíme na tom ještě zapracovat, je to i o zkušenostech a věřím, že se to bude díky dalším zápasům zlepšovat,“ uvedl Vitík.

Do Malšovické arény v Hradci Králové dorazilo na zápas s Islandem přes devět tisíc fanoušků, kteří vytvořili perfektní atmosféru, kterou ocenil i sám Martin.

„Ze všech mých zápasů za jednadvacítku to byla nejlepší atmosféra. Vytvořila se tady skvělá kulisa. Je to nádherný stadion. To, že lidé přišli a užívali si to, je pecka a jsme jim za to vděční a bylo to od nich super,“ dodal Vitík.

Česko 21 - Island 21 (26. 3. 2024)

Česko 21 - Island 21 (26. 3. 2024)