Závěrečný reprezentační duel tohoto roku je na programu v úterý 22. listopadu, Češi vyzvou Norsko na neutrální půdě ve španělském Pinataru od 14:30.

„Rozhodně nás čeká velmi nepříjemný soupeř, který vyhrál svoji kvalifikační skupinu a přímo postoupil na šampionát, což je výborná vizitka,“ uvedl Žambůrek na dnešní předzápasové tiskové konferenci.

Minulý pátek českému výběru první listopadový přípravný duel v Portugalsku nevyšel, prohra 1:5 na hřišti úřadujících mistrů Evropy má být podle Žambůrka poučením do budoucna.

 

„Zápas nám bohužel nevyšel, chtěli jsme jej samozřejmě zvládnout lépe. Teď to musíme vzít za správný konec a v další přípravě na EURO si i z takového výpadku vzít ponaučení. Důležité bude, abychom dokázali dobře zareagovat hned v úterním zápase proti Norsku. Chceme to napravit výsledkově i výkonem,“ přál si záložník dánského Viborgu.

Čeští mladíci už v rámci taktické přípravy prohru v Portugalsku důkladně s trenéry analyzovali. Žambůrek věří, že v úterý „Lvíčata“ ukážou mnohem lepší tvář.  

„V první řadě musíme být mnohem víc kompaktní a organizovaní. A vyvarovat se chyb, které jsme dělali v Portugalsku. Tam jich bylo více a kvalitní soupeř nás bohužel potrestal. V úterý proti Norsku to musí být jiné a z naší strany mnohem lepší,“ uvedl Žambůrek. 

Česko U21 - trénink (21. 11. 2022)

Česko U21 - trénink (21. 11. 2022)