„Hráli jsme proti velice kvalitnímu týmu. V prvním poločase jsme nebyli dostatečně dobří, nedostupovali jsme soupeře a nechávali jsme Srbům spoustu prostoru,“ uvedl po utkání trenér Jiří Žilák.

„Ve druhém poločase jsme se v tom zlepšili, začali jsme si vytvářet ještě víc šancí a byl to potom zápas nahoru dolů. Na šance jsme ale byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli,“ pokračoval kouč českého národního týmu.

Český tým v neděli večer v Larnace třikrát prohrával. Třikrát ale dokázal vyrovnat a nakonec ve třetí minutě nastavení díky brance Jakuba Kolíska vstřelil vítěznou branku. 

„Kdybych měl vyzdvihnout jednu věc, tak by to byla určitě mentální síla týmu. Otočili jsme ze stavu 2:3 na 4:3. Po zkušenostech s tímto týmem víme, že jsme schopni takové otočky zvládat a jsem rád, že se nám to podařilo i na mistrovství Evropy,“ řekl po zápase trenér Žilák.

Jeho svěřence čeká ve středu ve čtvrtfinále Dánsko, které skončilo ve skupině B na druhém místě. „Odškrtli jsme si další schod, ale cíle máme nastavené s celým týmem tak, že chceme ve čtvrtfinále zvítězit. Moc se na zápas těšíme,“ dodal trenér.

Zápas se bude hrát na stejném stadionu jako utkání proti Srbsku, Ammochostos Epistrofi Stadium v Larnace, výkop je naplánován na 16:30 středoevropského času.

 

Mistrovství Evropy hráčů do 17 let: Česko 17 - Srbsko 17 (26. 5. 2024)

Mistrovství Evropy hráčů do 17 let: Česko 17 - Srbsko 17 (26. 5. 2024)