„Je to splněný sen, navíc ještě na domácím stadionu, neskutečně jsem si to užil. Fakt nádherný a nepopsatelný,“ usmíval se v rozhovoru během čtvrtečního dopoledne obránce olomoucké Sigmy.

„Jsem na prostředí zvyklý, nikdy jsem jindy nehrál a jsem tu celý život, takže mi to určitě trochu pomohlo,“ má jasno Zmrzlý o tom, že debut v národním týmu si připsal na tom nejlepším možném místě.

ČR A - trénink (17. 11. 2022)

„Přišlo mi asi milion gratulací a všichni byli moc rádi, že se mi to povedlo. Je to pro mě i závazek dál na sobě makat a znovu se do reprezentace dostat. Věřím, že si to ještě zopakuji,“ pokračoval třiadvacetiletý obránce, který v prvním poločase ze střídačky sledoval představení svého spoluhráče ze Sigmy Mojmíra Chytila, který vstřelil tři branky za dvacet tři minut.

„Kluci to v prvním poločase prakticky rozhodli a Mojmír exceloval. Strašně moc mu to přeju, zvlášť, když se známe odmala. Chtěli jsme pak přidat ještě další góly, ale už to tolik nešlo. I tak jsme ale vyhráli i druhý poločase, za což jsem rád. Stejně jako za to, že jsem si užil oslavu přímo na hřišti,“ dodal Zmrzlý.