Náborová kampaň CHCI PÍSKAT započala již v srpnu roku 2020, byla však významně ovlivněna pandemií COVID-19, která zasáhla samotné amatérské soutěže. Nyní asociace v rámci kampaně chce opakovaně deklarovat svoji snahu o oslovení nových zájemců a rozšíření stávajícího počtu rozhodčích.

„Uvědomujeme si, že ubývající počet rozhodčích je pro domácí fotbal významný problém v dlouhodobém měřítku. Fotbalová asociace této problematice dává jednu z největších priorit a vynaloží maximum energie na to, aby se aktuální trend, kdy nás úbytek rozhodčích provází, změnil,“ uvedl Petr Fousek, předseda FAČR.

FAČR na konci loňského kalendářního roku 2021 registrovala přibližně 3850 aktivních rozhodčích, jejich počet je však třeba navýšit pro pokrytí exponovaných víkendů, v nichž se na úrovni domácích soutěží odehraje až kolem 5 tisícovek zápasů.

TK k restartu kampaně náboru pro rozhodčí „CHCI PÍSKAT“ (1. 3. 2021)

Restartovaná náborová kampaň CHCI PÍSKAT zájemcům o práci rozhodčího celkově zjednoduší cestu na fotbalové hřiště. Pomoci mají především nově zřízené role okresních gestorů rozhodčích a krajských koordinátorů rozhodčích, kteří v rámci každého okresního a krajského fotbalového svazu budou zájemcům nápomocni s vyřízením neodkladných formalit a obratem je nasměrují přímo k řízení zápasů.

Prvotním krokem pro nováčky je znovu vyplnění jednoduchého formuláře na webu www.chcipiskat.cz, vzápětí budou kontaktováni právě okresními gestory, kteří obratem předají veškeré související informace spojené s náborem a zapojením se přímo do soutěžních utkání.

FAČR nabídne 400 startovacích balíčků s nezbytným vybavením pro nováčky v řadách rozhodčích.

 „Naším cílem je, abychom zkrátili dříve zdlouhavý proces a nováčci opravdu rychle naskočili do zápasového dění. Zjednodušeně řečeno chceme, aby doba, kdy se zájemce v rámci kampaně přihlásí a pak se objeví přímo na hřišti, nepřesáhla přibližně dva týdny. Chceme nováčky opravdu rychle zapojit do akce, zároveň jim nabídneme školící a vzdělávací programy, aby měli i patřičnou teoretickou výbavu,“ uvedl Radek Příhoda, předseda Komise rozhodčích FAČR.