FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha

  • V 66. minutě utkání měl rozhodčí nařídit přímý volný kop pro hostující družstvo a udělit 2. žlutou a následně červenou kartu hráči domácího družstva č. 28. Domácí hráč při krytí míče šlápl na nárt hostujícího hráče č. 27. VAR dle protokolu správně neintervenoval.

FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec

  • V 82. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně neuznal branku domácího družstva pro ofsajd. Hráč domácího družstva č. 15, který v momentu dotyku míče spoluhráčem č. 5 stál v ofsajdové pozici, svým aktivním pohybem v brankovém území ovlivnil brankáře hostujícího družstva č. 31. Došlo k tomu v době, kdy byl míč ve hře a v blízkosti domácího hráče a hostujícího brankáře. Mezi zahráním míče hráčem domácího družstva č. 5 a soubojem o míč mezi domácím hráčem č. 15 a hostujícím brankářem č. 31 ještě došlo k odrazu míče od nohy hráče hostujícího družstva č. 30. Z hlediska pravidel se jednalo o nevědomé hraní, a tak to nemělo na posouzení ofsajdové situace žádný vliv.

FC Viktoria Plzeň – 1.FC Slovácko

  • V 56. minutě rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro domácí družstvo. VAR po zhlédnutí všech záběrů nenašel důkaz o hraní rukou. Z dostupných záběrů nelze s jistotou prokázat, že došlo k dotyku míče a ruky hráče hostujícího družstva č. 23, VAR správně neintervenoval.

Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná

  • Ve 43. minutě utkání měl rozhodčí nařídit pokutový kop pro domácí družstvo. V souboji hráče hostujícího družstva č. 37 a hráče domácího družstva č. 33 došlo ke vzájemnému držení rukama za dres, kdy se nejednalo o přestupek. Potom následovalo kopnutí pravou nohou hráče hostujícího družstva č. 24 do levé nohy hráče domácího družstva č. 33, za které měl být nařízen pokutový kop. Jednalo se o složitou a nejednoznačnou situaci, pád domácího hráče nebyl zcela přirozený, VAR správně neintervenoval.

Mimo výše zmíněných situací se KR FAČR zabývala všemi důležitými situacemi z odehraných utkání uplynulého 15. kola F:L a 16. kola F:NL.