AC Sparta Praha – FC Zlín

  • V 58. minutě utkání měl rozhodčí vyloučit hráče domácího družstva č. 28 za hrubé nesportovní chování vůči hráči hostujícího družstva č. 31. Z dostupných záběrů se jednalo o prudké strčení do oblasti krku mimo souboj o míč v nepřerušené hře. Hráč hostujícího družstva č. 31, který incident vyprovokoval, měl dostat žlutou kartu za nesportovní chování. Pro VAR to byla složitá situace, protože byl dostupný záběr pouze z jedné kamery, bez možnosti detailního přiblížení situace, přesto měl intervenovat.

FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň

  • V 90. minutě utkání měl rozhodčí vyloučit hráče domácího družstva č. 22 za surovou hru. Hráče hostujícího družstva č. 15 zasáhl vysokou intenzitou zezadu do stojné nohy. VAR měl intervenovat.

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc

  • V 31. minutě utkání rozhodčí chybně přerušil hru a nařídil přímý volný kop pro hostující družstvo za domnělé vražení do brankáře hostujícího družstva. V souboji o míč došlo ke kontaktu brankáře a útočícího hráče, o přestupek se v tomto případě ale nejednalo. Pro rozhodčího to byla složitá situace.

FK Jablonec – FK Pardubice

  • Ve 49. minutě utkání rozhodčí správně nařídil nepřímý volný kop za přestupek domácího hráče č. 2, který aktivně překážel brankáři soupeřova družstva v rozehrání míče. Za porušení pravidla se nepovažuje, jestliže se hráč před brankáře postaví a zůstane stát bez aktivního pohybu.

Mimo výše zmíněných situací se KR FAČR zabývala všemi důležitými situacemi z odehraných utkání uplynulého 16. kola F:L.