FK Pardubice – AC Sparta Praha

  • V 57. minutě utkání rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro hostující družstvo. Hráč hostujícího družstva č. 18 při střele na branku zasáhl míčem zadní část paže hráče domácího družstva č. 24. Bránící hráč byl otočen zády k míči, byl zasažen z bezprostřední blízkosti, jednalo se o přirozenou polohu ruky vzhledem k pohybu těla. O přestupek se nejednalo.

FK Pardubice – AC Sparta Praha

  • V 90. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně neuznal branku domácího družstva pro ofsajd. Hráč domácího družstva č. 31 v okamžiku posledního dotyku spoluhráče č. 26 s míčem stál v ofsajdové pozici uvnitř brankového území. Ze záběrů VAR je zřejmé, že hráč domácího družstva č. 31 byl svou pravou nohou blíže brankové čáře nežli hráč hostujícího družstva č. 30. Ofsajd bylo možné rozpoznat díky čáře brankového území.

SK Sigma Olomouc – 1.FC Slovácko

  • V 56. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně nařídil pokutový kop pro hostující družstvo za hru rukou. Hráč domácího družstva č. 19 v pádu zahrál levou rukou, která byla od těla v nepřirozené pozici. Nejednalo se o případ, kdy hráč používá ruku jako podpěru těla.

Mimo výše zmíněných situací se KR FAČR zabývala i dalšími herními situacemi ze dvou odehraných utkání uplynulého 17. kola F:L.