AC Sparta Praha – FK Jablonec

  • V 54. minutě utkání měl rozhodčí vyloučit hráče hostujícího družstva č. 5 za surovou hru vůči hráči domácího družstva č. 22. Faulující hráč podrážkou své kopačky nebezpečně zasáhl holeň soupeře. VAR měl intervenovat.

SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav

  • Ve 32. minutě utkání rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro domácí družstvo. Hráč hostujícího družstva č. 2 lehce vrazil tělem do hráče domácího družstva č. 27. O přestupek se nejednalo. VAR správně neintervenoval.
  • V 52. minutě utkání rozhodčí správně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo. Hráč hostujícího družstva č. 26 ve skluzu svým levým kolenem podrazil hráče domácího družstva č. 19. Nejednalo se o jednoznačnou situaci, VAR správně neintervenoval. Pokud by rozhodčí na hrací ploše pokutový kop nenařídil, VAR by také neměl intervenovat.

FC Viktoria Plzeň – SK Dynamo České Budějovice

  • V 15. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo za hru rukou. Hráč hostujícího družstva č. 2 ve skluzu nejdříve tělem lehce tečoval míč (pravidlově se nejednalo o odraz) a následně zahrál míčem pravou rukou, která nepřirozeně zvětšovala prostor těla. Nejednalo se o případ, kdy ruka slouží jako podpěra těla.

Mimo výše zmíněných situací se KR FAČR zabývala i dalšími situacemi ze šesti odehraných utkání uplynulého 18. kola F:L.