AC Sparta Praha – FK Teplice

  • Ve 33. minutě utkání rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro domácí družstvo. Hráč hostujícího družstva č. 12 v přirozeném pohybu ve výskoku odehrál míč hlavou. Při souboji došlo ke kontaktu jeho levé ruky s hlavou hráče domácího družstva č. 37, který byl za hostujícím hráčem. O přestupek se nejednalo.
  • V 90. minutě utkání rozhodčí správně uznal branku domácího družstva, které předcházel souboj hráče domácího družstva č. 9, který nebyl v ofsajdu, s hráčem hostujícího družstva č. 28. Domácí hráč v přirozeném pohybu ve výskoku odehrál míč hlavou, přitom jej hostující hráč držel za ruku. V pádu obou hráčů došlo ke kontaktu levé ruky domácího hráče s hlavou hostujícího hráče. Následně došlo k regulérnímu souboji mezi hráčem domácího družstva č. 7 a brankářem hostujícího družstva. O přestupky se ani v jednom případě nejednalo.

FK Pardubice – FC Slovan Liberec

  • Ve 20. minutě utkání rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro hostující družstvo. Hráč domácího družstva č. 33 zasáhl míč svou pravou rukou, kterou měl v okamžiku dotyku s míčem v přirozené poloze vzhledem k pohybu těla. Hráč se snažil předejít kontaktu ruky s míčem. Z důvodu aktivní snahy hráče hostujícího družstva č. 3 hrát míč hlavou se navíc jednalo o tzv. neočekávaný míč, na který domácí hráč nemohl reagovat. O přestupek se nejednalo.
  • Ve 34. minutě utkání rozhodčí správně udělil žlutou kartu hráči hostujícího družstva č. 28 za bezohledné kopnutí hráče domácího družstva č. 8. Hostující hráč nejdříve zahrál míč a poté vyšší intenzitou zasáhl domácího hráče do oblasti nártu pravé nohy, která nebyla stojná. O surovou hru se nejednalo.

Mimo výše zmíněných situací se KR FAČR zabývala i dalšími herními situacemi z odehraných utkání uplynulého 19. kola F:L.