FK Mladá Boleslav – FC Slovan Liberec

  • Ve 33. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR vyloučil hráče domácího družstva č. 31. Přestupek byl na hranici mezi surovou hrou (ČK) a bezohlednou hrou (ŽK). Pokud by rozhodčí vyloučil hráče přímo na hrací ploše, nepovažovali bychom to za chybu. Intervence VAR ale v tomto případě správná nebyla. Aspektem surové hry je zásah podrážky na holeň, při kterém došlo k roztržení stulpny soupeře. Aspektem bezohledné hry je to, že se nejednalo o přímý zásah, ale podrážka sklouzla po holeni soupeře.

FC Zlín – AC Sparta Praha

  • V 76. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně nařídil pokutový kop pro hostující družstvo za hraní rukou domácího hráče. Ruka byla před tělem hráče zhruba na úrovni ramene v nepřirozené poloze.

FK Pardubice – FK Jablonec

  • V 54. minutě utkání rozhodčí správně udělil žlutou kartu hráči hostujícího družstva č. 21 za bezohledné podražení soupeře zezadu. Přestupek byl veden vysokou intenzitou. Soupeř však nebyl zasažen přední nataženou nohou, ale až zadní pokrčenou nohou faulujícího hráče.

SK Dynamo České Budějovice – SK Slavia Praha

  • Ve 40. minutě utkání rozhodčí správně udělil žlutou kartu hráči domácího družstva č. 21 za bezohledné podražení soupeře ze strany stehnem a následně holení pokrčené nohy.

Mimo výše zmíněných situací se KR FAČR zabývala všemi důležitými situacemi z odehraných utkání uplynulého 2. kola F:L a F:NL.