AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko

  • V 10. minutě utkání došlo na polovině hrací plochy k hraničnímu souboji o míč mezi hráčem domácího družstva č. 28 a hráčem hostujícího družstva č. 14. Rozhodčí správně nechal pokračovat ve hře, ke vstřelení branky došlo až za 39 vteřin, mezitím měla míč v držení obě dvě družstva. V případě, že by se jednalo o zjevný přestupek, VAR by nemohl intervenovat, protože nešlo o souvislou útočnou akci.
  • V 83. minutě utkání rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro hostující družstvo. Nejdříve došlo k dovolenému souboji mezi hráčem domácího družstva č. 37 a hráčem hostujícího družstva č. 18. Následoval souboj o míč mezi hráčem hostujícího družstva č. 18 a hráčem domácího družstva č. 18, při kterém hostující hráč svou nohou zavadil o nohu domácího hráče. Nejednalo se o přestupek.

FK Jablonec – FC Slovan Liberec

  • Ve 20. minutě utkání rozhodčí správně nařídil přímý volný kop pro domácí družstvo, ale měl udělit 2. ŽK a ČK hráči hostujícího družstva č. 37 za zmaření slibně se rozvíjející akce soupeře.  

FC Zlín – FC Viktoria Plzeň

  • V 7. minutě utkání rozhodčí správně vyloučil hráče domácího družstva č. 24 za surovou hru – kopnutí soupeře podrážkou natažené nohy do hrudníku. 

Mimo výše zmíněných situací se KR FAČR zabývala všemi důležitými situacemi z odehraných utkání uplynulého 8. kola F:L a 9. kola F:NL.