AC Sparta Praha – FK Pardubice

  • Ve 36. minutě utkání rozhodčí chybně nenařídil pokutový kop pro hostující družstvo. Hráč domácího družstva č. 37 pravou nohou nezasáhl míč a následně podrazil hráče hostujícího družstva č. 27 kolenem levé nohy. VAR měl v této situaci intervenovat.
  • Ve 44. minutě utkání rozhodčí chybně nevyloučil hráče domácího družstva č. 6 za surovou hru vůči hráči hostujícího družstva č. 19. Faulující hráč podrážkou své kopačky zasáhl kotník soupeře, který se následkem zákroku výrazně prohnul. VAR měl v této situaci intervenovat.

FC Hradec Králové – SK Dynamo České Budějovice

  • V 54. minutě utkání rozhodčí chybně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo. Hráč domácího družstva č. 6 svou pravou nohou vyvolal kontakt s obráncem soupeře č. 12 a následně ve snaze oklamat rozhodčího zveličil svůj pád. VAR správně intervenoval, přesto rozhodčí trval na svém původním chybném rozhodnutí nařídit pokutový kop.

FC Viktoria Plzeň – FC Baník Ostrava

  • Ve 40. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR nařídil pokutový kop pro domácí družstvo. Hráč hostujícího družstva č. 19 kopl svou levou nohou hráče domácího družstva č. 17, který pokračoval v pohybu a následně upadl. Pokud by rozhodčí nařídil pokutový kop přímo na hrací ploše, nepovažovali bychom to za chybu. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o jednoznačnou situaci, intervence VAR nebyla správná.
  • Ve 3. minutě nastavení prvního poločasu utkání rozhodčí nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva za kontakt mezi útočníkem a obráncem. Situace byly pro obě družstva posouzeny rovnoměrně. Komise rozhodčích je toho názoru, že nejlepším řešením by bylo nenařídit ani jeden pokutový kop.

Vůči rozhodčím, kteří v utkáních F:L a F:NL výrazně chybovali, přijala Komise rozhodčích interní opatření týkající se jejich nominací na budoucí utkání v rámci profesionálních soutěží. Vůči těm, kteří chybovali opakovaně, budou opatření týkající se jejich nominací zcela zásadní.

Mimo výše zmíněných situací se KR FAČR zabývala všemi důležitými situacemi z odehraných utkání uplynulého 3. kola F:L a 4. kola F:NL, včetně vloženého 3. kola F:NL.