AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava

  • V 58. minutě utkání rozhodčí správně vyloučil hráče hostujícího družstva č. 15 za zmaření zjevné brankové možnosti hráče domácího družstva. VAR správně neintervenoval. Jednalo se ale o složitou a spornou situaci, pokud by rozhodčí zákrok jako přestupek neposoudil, VAR by také neintervenoval.

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň

  • Ve 2. minutě utkání rozhodčí správně nenařídil přímý volný kop pro hostující družstvo. Po souboji hráče hostujícího družstva č. 18 a hráče domácího družstva č. 5 došlo k pádu hostujícího hráče. Vzájemný kontakt obou hráčů nebyl příčinou pádu hráče hostujícího družstva, o přestupek se nejednalo.
  • Ve 47. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně odvolal nařízený pokutový kop pro hostující družstvo. Z dostupných záběrů je zjevné, že ke kopnutí soupeře nedošlo.
  • V 70. minutě utkání rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro hostující družstvo za hru rukou. Ruka hráče domácího družstva č. 5 byla v přirozené poloze vzhledem k pohybu těla, byla nastřelena z bezprostřední blízkosti a hráč byl k míči otočen zády a neměl možnost se kontaktu ruky s míčem vyhnout. Rozhodčí správně nařídil kop od branky, protože se jako poslední dotkl míče hráč útočícího družstva.

Mimo výše zmíněných situací KR FAČR vyhodnocovala výkony rozhodčích ve všech odehraných utkáních z uplynulého 33. kola F:L.