Jedná se o prémiový, přísně výběrový vzdělávací program pro rozhodčí, kteří mají ambice naskočit do profesionálního fotbalu a nezastavit se jen v českém profesionálním fotbale, ale posunout se i na mezinárodní scénu. 

Program Pojď do ligy přímo organizuje Komise rozhodčích FAČR. Cílem je připravit rozhodčí na profesionální dráhu a těm nejlepším z nejlepších umožnit rychlý vstup do profesionálních soutěží. 

Vzdělávacího programu se může zúčastnit každý rozhodčí z listiny Komise rozhodčích Čech, Komise rozhodčích Moravy a nebo Komise rozhodčích žen, do 35 let věku a na základě nominace své řídící komise. Rozhodčí jsou poté následně pozváni na vstupní test, který se skládá z fyzických prověrek, znalostí pravidel fotbalu, předpisů, testu z anglického jazyka a ústního pohovoru.

V rámci programu se rozhodčí zdokonalí ve všech oblasech, které jsou pro jeho profesionální kariéru nezbytné.

Z přihlášených uchazečů bude jen těm nejlepším umožněn vstup do programu.

I když účast v programu automaticky nezaručuje vstup rozhodčího mezi rozhodcovskou elitu, měla by každému pomoci v rychlejším výkonnostním a osobnostím růstu.

MÁŠ-LI ZÁJEM SE PROGRAMU "POJĎ DO LIGY" ZÚČASTNIT, NEVÁHEJ KONTAKTOVAT SVOJI KOMISI ROZHODČÍCH A TA TĚ DO PROGRAMU MŮŽE PŘIHLÁSIT. KONTAKTY NA JEDNOTLIVÉ KOMISE NALEZNEŠ ZDE.