A těší se na kvalitní tréninkové soustředění. „V první řadě jsem rád, že nám Fotbalová asociace České republiky umožnila odjet na tento kemp, do tepla. Je to důležité, protože budeme mít čas na fyzickou i teoretickou přípravu. Sladit důležité věci, jak postupovat při řešení zásadních situací na hřišti. Za co nařizovat pokutové kopy, za co udělovat červené karty… A jde o víc věcí, co můžeme ladit. Takže je vynikající, že tady můžeme týden strávit pohromadě,“ řekl Libor Kovařík, předseda Komise rozhodčích FAČR.

Rozhodčí dorazili na Tenerife po pětihodinovém letu z Prahy ve středu, ve čtvrtek vyrazili do města Playa de la Americas na hřiště s atletickým oválem na fyzické testy. A popasovat se museli také se sílícím větrem trvale vanoucím od oceánu.

„Někdy to kluci a holky měli těžší, když na rovince fouklo. Ale poprali se s tím všichni. Je znát, že si všichni plní tréninkové plány od naší kondiční trenérky Nadi Koštovalové, na nichž dělali posledních šest týdnů. A celkově jsou velmi dobře připravení, což bylo vidět i na ovále. Až na dva zdravotní problémy testy dopadly výborně,“ uvedl Kovařík.

Na Kanárské ostrovy dorazili i nováčci, kteří mají šanci prát se o místo mezi rozhodcovskou elitou. Pozvánku dostali asistenti Petr Kotalík, Marek Malimánek a David Zoufalý. Mezi ženami stojí před novou výzvou kvartet Kateřina Petrželková, Kateřina Hrušková, Michaela Pachtová a Natálie Čampišová.

„Nováčci asistenti k nám přicházejí z Řídících komisí pro Čechy a Moravu, jsou to šikovní kluci a těším se na vzájemnou spolupráci. Pokud jde o holky, vzali jsme z nižších soutěží hned čtyři. Dnes mě velmi mile překvapily na fyzických testech. Když budou do budoucna podávat dobré výkony na hřišti, mohou se dostat do profesionálních soutěží. Je to jen na nich, mají to otevřené,“ dodal Kovařík.

Tréninkový kemp rozhodčích 2024 (25. 1. 2024, Tenerife)

Tréninkový kemp rozhodčích 2024 (25. 1. 2024, Tenerife)