Navýšeného počtu na listině se dočkají i ženské rozhodčí: v roce 2023 zde budou figurovat čtyři místo dosavadních tří. Rozšířena ze čtyř na pět byla také kvóta futsalových rozhodčích.

Mezinárodní asociace FIFA akceptovala v plné šíři návrh Komise rozhodčích FAČR, který byl také schválen Výkonným výborem FAČR. Jde tak o diplomatický úspěch Fotbalové asociace ČR a velmi pozitivní zprávu pro české rozhodčí obecně.

„Bereme to jako výraz ohodnocení práce s naším rozhodcovstvím pod novým vedením Fotbalové asociace České republiky a Komise rozhodčích FAČR. Zároveň očekáváme, že se našim rozhodčím po nasbírání potřebných zkušeností na mezinárodním poli podaří prosadit. Zároveň si uvědomujeme, že v tomto ohledu je na místě také potřebná dávka trpělivosti,“ řekl předseda Komise rozhodčích FAČR Radek Příhoda.

Nováčky na mezinárodní listině jsou mezi mužskými hlavními rozhodčími Marek Radina s Dominikem Starým, kteří doplnili Ondřeje Berku, Tomáše Klímu, Jana Machálka a Jana Petříka. Michaela Pachtová rozšířila stávající „mezinárodní“ trio Jana Adámková, Lucie Šulcová a Veronika Kovářová.

Mezi deseti asistenty je nováčkem Lukáš Machač, stávající ženský kvartet rozšířila Tereza Holakovská.

A navýšení kvóty se dočkali také futsaloví rozhodčí, na mezinárodní scéně figuruje Alice Vévodová, která doplňuje čtyři mužské kolegy. 

Mezinárodní rozhodčí FIFA pro rok 2023:

Hlavní rozhodčí (muži): Hlavní rozhodčí (ženy): Asistenti (muži): Asistentky:
Ondřej Berka Jana Adámková Petr Caletka Tereza Hessová
Tomáš Klíma Lucie Šulcová Kamil Hájek Tereza Holakovská
Jan Machálek Veronika Kovářová Adam Horák Lucie Ratajová 
Jan Petřík Michaela Pachtová Jakub Hrabovský  Nikola Šafránková
Dominik Starý   Lukáš Machač Zuzana Špindlerová
Marek Radina    Ivo Nádvorník  
    Jan Paták  
    Marek Podaný  
    Matěj Vlček  
    Dan Vodrážka  
       
Futsal (muži): Futsal (ženy): Plážový fotbal:  
Ondřej Černý Alice Vévodová Tomáš Nejedlý  
Radim Čep      
Jan Kresta      
Filip Nešněra