Ve 31. minutě se Pavel Královec dopustil chyby, když nevyloučil hostujícího hráče č. 17 za hrubé nesportovní chování – šlápnutí na soupeře. VAR Emanuel Marek v souladu s Protokolem VAR doporučil přezkum této herní situace, jelikož rozhodčí na hrací ploše šlápnutí na soupeře neviděl a jednalo se o potencionální udělení červené karty za tento přestupek.

V 72. minutě rozhodčí Pavel Královec správně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva.

Vyjádření rozhodčího Pavla Královce k situaci z 31. minuty:

"Situaci ve 31. minutě utkání jsem ze svého pohledu na hrací ploše vyhodnotil tak, že bezprostředně po sobě došlo ke dvěma přestupkům vůči hráči Liberce Malinskému. Nejprve k jeho podražení a vzápětí k zákroku Frýdka. Ze svého pozičního postavení jsem druhý zákrok na hřišti vnímal tak, že šlo spíše o nezaviněný kontakt Frýdka s Malinským.

Při komunikaci s VAR jsem uvedl, že jsem šlápnutí Frýdka na Malinského neviděl. Proto mi VAR doporučil přezkum na hrací ploše, po kterém jsem byl přesvědčen, že udělení žluté karty je dostačujícím osobním trestem za bezohledný přestupek. Při monitoru na hrací ploše jsem chybně posuzoval intenzitu přestupku a možnost vyhnout se ležícímu soupeři. Nicméně s odstupem času vím, že moje rozhodnutí bylo chybné a měl jsem Frýdkovi udělit červenou kartu za hrubé nesportovní chování."