Ale v aktuální sezoně další „zářez“ zatím nepřidal vinou svalového zranění, které jej zastavilo už během loňského léta.

„Vůbec neřeším, že mám nějaký rekord. Ano, člověka potěší, že něčeho dosáhl a v lize se drží dlouho, ale pro mě to je jenom číslo. Budu jenom rád, pokud mě překoná někdo další,“ říká Zelinka v rozhovoru pro fotbal.cz při končícím soustředění elitních českých rozhodčích Puerto de Santiago na Tenerife. 

„Teď mám jediné přání. Abych byl zase úplně zdravý. Mám za sebou dlouhou pauzu a teď dělám v tréninku všechno pro návrat. Jsem v plné přípravě a dělám všechno, abych se dostal zpátky na potřebnou fyzickou úroveň. Fakt se nedívám nikam daleko před sebe,“ dodává dvaačtyřicetiletý brněnský rozhodčí.

V elitní české soutěži debutoval před patnácti lety, na první duel si uchovává živé vzpomínky. „Vidím to jako dneska. Zlín proti Kladnu, veliká zima. A vedle sebe jsem měl zkušené lajnaře Tondu Kordulu a Pavla Peřinu,“ vybavil si Zelinka s úsměvem.

Při ohlížení za úspěšnou kariérou je rád, čeho dosáhl. Zápasy v nejvyšší soutěži, dlouhé roky na mezinárodní listině. „Když jsem v 16 letech s pískáním začínal, asi jsem si nemohl přát to, co se nakonec povedlo. Dával jsem si před sebe postupné cíle. Začínal jsem od nejnižších soutěží, a když jsem se v televizi díval na ligové fotbaly, přál jsem si jednou být na této úrovni. Když to dopadlo, chtěl jsem se dostat na mezinárodní zápasy. A všechno se splnilo,“ líčil Zelinka.

K práci rozhodčího se dostal shodou nepříznivých okolností. Dlouho myslel na hráčskou kariéru, v Brně to dotáhl až na úroveň dorostenecké ligy. Pak mu zranění vystavilo stopku a Zelinka vsadil na dráhu arbitra.

„Snil jsem o tom, že se prosadím jako fotbalista, osud chtěl jinak. Pokračovat jako rozhodčí se nabízelo samo. Začátky byly složité, řídit jako mladý kluk dospělé chlapy znamenalo velkou školu. Kolikrát jsem myslel na to, že skončím, ale všechno mě zocelilo a využil jsem to v pozdější kariéře,“ vzpomínal Zelinka.

Další ambice a plány? „Jedině vydržet zdravý. Budu rád za každý další zápas,“ dodává Zelinka.

Tréninkový kemp rozhodčích 2024 (29. 1. 2024, Tenerife)

Tréninkový kemp rozhodčích 2024 (29. 1. 2024, Tenerife)