O Síni slávy
Český fotbal proslavilo za více než sto dvacet let velké množství osobností, na které bychom neměli zapomínat. Jednou z možností, jak si některé postavy navždy připomínat, je uvedení do Síně slávy českého fotbalu. Ta byla oficiálně vyhlášena v roce 2006 a postupně jsou do ní uváděni hráči, trenéři a funkcionáři, ale i týmy.

Do Síně slávy je možné se dostat dvěma rovnocennými cestami. Jednak tím, že jednotlivci, hráči nebo trenéři, byli součástí týmů, které se proslavily v globálním měřítku a tento úspěch stvrdila svým hlasováním Akademie, která je složena z vybraných trenérů, hráčů, funkcionářů a novinářů.
Konkrétně jde o osobnosti ze stříbrného týmu ČSSR na MS 1962 v Chile, ze kterého získali právo být členy Síně slávy trenér Rudolf Vytlačil, hráči Josef Jelínek, Josef Kadraba, Jan Lála, Václav Mašek, Svatopluk Pluskal, Tomáš Pospíchal a Jiří Tichý.
Dále se členy Síně slávy stali fotbalisté stříbrného týmu ČSR z roku 1934 v Itálii, které se stalo vstupní branou pro hráče Štefana Čambala, Josefa Čtyřokého, Františka Junka, Josefa Košťálka, Rudolfa Krčila, Oldřicha Nejedlého, Františka Pláničku, Antonína Puče, Josefa Silného, Jiřího Sobotku, Františka Svobodu a Ladislava Ženíška.
Do Síně slávy byl přijat i tým mistrů Evropy 1976 z Jugoslávie a počet osobností tak automaticky rozšířili trenér Václav Ježek, hráči Karol Dobiaš a Přemysl Bičovský.
V Síni slávy je také tým vicemistrů Evropy z roku 1996 z Anglie a z toho titulu i tyto osobnosti:
Petr Kouba, Ladislav Maier, Pavel Srníček, Michal Horňák, Miroslav Kadlec, Martin Kotůlek, Luboš Kubík, Pavel Novotný, Karel Rada, Jan Suchopárek, Radek Bejbl, Patrik Berger, Martin Frýdek, Radoslav Látal, Jiří Němec, Václav Němeček, Radek Drulák, Milan Kerbr, Pavel Kuka a Vladimír Šmicer.
Druhou, rovnocennou cestou je hlasování Akademie, která je složena z vybraných trenérů, hráčů, funkcionářů a novinářů. Následně toto rozhodnutí schvaluje Výkonný výbor FAČR.
Zde platí od začátku jedno pravidlo - vybírá se z řad dosud žijících kandidátů, jedinou výjimkou je fakt, že dotyčný zemřel v daném roce, těsně před svým slavnostním vstupem. To se bohužel týkalo Andreje Kvašňáka, Františka Veselého a Ladislava Nováka. Jako první byl tímto způsobem přijat Fotbalista století Josef Masopust a po něm následovali další.
Zcela výjimečný je vstup Josefa Bicana, stejně jako byl výjimečný životní osud a jeho kariéra Josef Bican byl do Síně slávy uveden mimořádně na slavnosti pořádané u jeho hrobu na Vyšehradě u příležitosti nedožitých stých narozenin.
Po vybudování nového sídla Fotbalové asociace ČR v létě 2015 byla založena nová tradice, která je jakousi nadstavbou pro uváděné osobnosti do Síně slávy. Každý jednotlivec vybraný od roku 2006 dostal hvězdu. Na vlastní členství v Síni slávy ale nemá toto připomenutí vliv. Všechny uvedené osobnosti, s hvězdou nebo bez hvězdy, jsou si rovny.
Znamená to, že k roku 2020, kdy byl v červnu uveden Jan Koller, má Síň slávy celkem 57 členů, z řad fotbalistů, trenérů i funkcionářů. Od Bicana, Pláničky, Puče, přes Pluskala, Vytlačila, či Ježka až třeba po Šmicera.