Oba zmínění hráči jsou ročníku narozeníny 2004 a patří do kádru české reprezentace do 19 let, kterou v březnu tohoto roku čeká elitní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát. V Portugalsku se kromě domácího mužstva utkají také s Chorvatskem a Švédskem.

V případě druhého jmenovaného se jedná o završení náročných posledních měsíců. Matěji Šínovi, záložníkovi ostravského Baníku, totiž v červnu minulého roku byla diagnostikována rakovina.

Po úspěšném operačním zákroku a následné léčbě se Matěj postupně vrátil zpět do plné zátěže a od října dělal vše pro to, aby se mohl znovu postavit na ligové trávníky. Nedávno se vrátil také do kádru reprezentační devatenáctky, která odehrála zápas s Polskem.

A v sobotu 18. února naskočil v 66. minutě zápasu 20. kola FORTUNA:LIGY v dresu Baníku na hřišti brněnské Zbrojovky. Domácí v té době vedli již 2:0, Matěj Šín deset minut před koncem zápasu po přihrávce od Jiřího Fleišmana vstřelil svůj premiérový ligový gól.

Další člen českého týmu do 19 let, Lukáš Ambros, se dočkal své premiéry v německé nejvyšší soutěži v dresu Wolfsburgu. V domácím utkání s Lipskem přišel na hřiště v 74. minutě a ve věku 18 let a 8 měsíců se stal nejmladším českým fotbalistou, který nastoupil do zápasu bundesligy.

Domácí prohře 0:3 ale nezabránil. Ve své dosavadní kariéře nastupoval za české reprezentace do 15, 16 a 18 let. V dresu české devatenáctky si připsal v uplynulém roce sedm startů.