Memoriál Vlastislava MarečkaFinálový turnaj Memoriálu Vlastislava Marečka určený pro kategorii mladšího dorostu, který v roce 2024 hostí Zlín, přinesl semifinálové souboje Slavie s Teplicemi a Sparty se Zbrojovkou. K vidění byly dva poměrně odlišné zápasy. Slavia v dopoledním souboji s Teplicemi předvedla málo vídanou gólovou přestřelku, která přinesla hned devět branek. Spokojenější byli sešívaní, ti nakonec zvítězili 6:3.

Po poledni se pak hrálo druhé semifinále, které nabídlo mnohem opatrnější podívanou. Z vítězství a postupu do finále se nakonec radovali fotbalisté Zbrojovky Brno. Hráči z jihu Moravy dokázali překvapit Spartu Praha, nad kterou zvítězili 2:0.

FK Teplice – SK Slavia Praha 3:6 (1:3)

Branky: 54. a 82. Hopi, 39. Rezek z pen. – 5. Chaluš, 11. Brázda, 40. Horváth, 50. Palaščák, 86. Magada z pen., 88. Frolík. ŽK: Vegricht, Opatrný. Rozhodčí: Volek – Julínek, Žurovec.

Teplice: Četverik – Vegricht, Šimánek, Rezek – Bílek (71. Kus), Dzyk, Opatrný, Džuban (46. Eiselt) – Skála (46. Šimek), Máca, Hopi.

Slavia: Suda – Chaluš, Červenka (71. Šimon), Ferenc, Drašner – Kubů (46. Fuksa), Skokan (62. Frolík), Horváth, Kozhusko (46. Palaščák) – Potměšil (46. Magada), Brázda (62. Tománek).

První semifinále Memoriálu Vlastislava Marečka přineslo málo vídanou přestřelku dvou ofenzivních týmů. Lépe začali fotbalisté Slavie, kteří se velmi rychle dostali do dvoubrankového vedení. Hned v 5. minutě se prosadil Chaluš a o šest minut později přidal druhý gól Brázda. Zbytek prvního poločasu pak přinesl další dvě branky. Nejprve Severočeši v 39. minutě snížili Rezkem z pokutového kopu, hned za minutu ale sešívaným vrátil dvoubrankový náskok střelou zpoza vápna Horváth.

Po změně stran se pokračovalo v ofenzivním představení a padaly i další góly. Již na 4:1 pro Slavii zvyšoval v 50. minutě hlavou po rohu Palaščák. Tepličtí se ale nevzdali a dvěma góly Idrise Hopiho zápas zdramatizovali. Při hře vabank ale inkasovali další dva góly od Magady a Frolíka a utkání tak skončilo vysokou výhrou Slavie Praha 6:3.

AC Sparta Praha – FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)

Branky: 44. Dočekal, 80. Křivánek. ŽK: Ondrášek. Rozhodčí: Julínek – Žurovec, Volek.

Sparta: Jakisch – Jeřábek, Ondrášek, Provazník (62. Křemen) – Ondroušek (62. Kořínek), Střeska, Sochůrek, Hocek (46. Spizzirri) – Lášek, Bolorbold, Raban (46. Azaka).

Zbrojovka: Kubík – Hrubý (62. Ivičič), Zejda, Lužný, Vyroubal (80. Toman) – Pernica, Mička, Valenta (42. Čejka), Křivánek (80. Dobšík) – Dočekal (80. Kříž), Klíma (62. Kupriyanov).

Druhý semifinálový duel byl od úvodních minut spíše taktickou bitvou. Balon sice častěji kontrolovali hráči Sparty, do šancí se ale prakticky nedostávali. Přesto byli ale ve 38. minutě blízko úvodní brance, avšak Petr Střeska trefil ranou z hranice vápna pouze brankovou konstrukci. Těsně před poločasem naopak udeřili hráči Zbrojovky, když po pasu za obranu zakončil samostatný úprk na bránu Tomáš Dočekal.

Sparťané po změně stran ještě více zabrali a tlačili se častěji na polovinu soupeře. Hned v 52. minutě ale mohli podruhé inkasovat, když se k hlavičce ve vápně dostal Daniel Klíma. Ten zakončil téměř dokonale, avšak míč skončil nakonec pouze na břevně. Pražané hráli v závěru zápasu vabank a deset minut před koncem podruhé inkasovali, když po levé straně unikl Jan Křivánek, který dokázal v tísni přes dotírající obránce podruhé skórovat. Zbrojovka tak zápas vyhrála 2:0 a zajistila si postup do čtvrtečního finále.

Program finálového dne Memoriálu Vlastislava Marečka 2023/24

Zápas o třetí místo (čtvrtek 18. dubna)

• FK Teplice – AC Sparta Praha (10:00, Fotbalový areál Vlastislava Marečka)

Finále (čtvrtek 18. dubna)

• SK Slavia Praha – FC Zbrojovka Brno (14:00, Stadion Letná)

Finálový zápas mezi Slavií Praha a Zbrojovkou Brno proběhne jako videopřenos na webu tvcom.cz.