Duel týmů Dynamo Legends a EURO 1996 měl za cíl sehnat finanční prostředky pro dva malé chlapce Erička a Edvinka.

„Moc rádi jsme tuto akci uspořádali. Oba kluci nemají v životě takové štěstí jako většina ostatních lidí a byli jsme úplně nadšeni z toho, jaké podpory jsme se v naší akci dočkali,“ řekl hlavní organizátor celé akce Martin Vozábal, bývalý ligový fotbalista, který jen v Dynamu České Budějovice odehrál 175 prvoligových zápasů.

Hokejové utkání mělo na obou stranách hvězdné sestavy. Za tým EURO 1996 nastoupili Pavel Kuka, Jiří Novotný, Milan Baroš, Tomáš Ujfaluši nebo Horst Siegl. Trenérem týmu byl zdravotně indisponovaný Vladimír Šmicer, který by si jinak rovněž obul brusle.

Za Dynamo se po ledové ploše KUKI Areny proháněli vedle Martina Vozábala například David Lafata, Martin Latka, Jiří Povišer, Ladislav Fujdiar, Rudolf Otepka a další.

„Byla to krásná akce. Takto by to mělo vypadat. My, kteří jsme měli štěstí víc, máme pomáhat těm, kteří to potřebují,“ řekl po skončení zápasu Karel Poborský, který byl jakýmsi spojovacím článkem obou týmů. Ne náhodou se také v hokejovém duelu objevil na soupisce obou mužstev. Svoji kariéru totiž na jihu Čech zahajoval a také končil, velké jméno si ale udělal právě na stříbrném evropském šampionátu v roce 1996 v Anglii.

Hokejový souboj fotbalistů skončil výhrou týmu EURO 1996 14:9, o výsledek ale šlo až v úplně poslední řadě. Cílem bylo získat co největší obnos, a to se také podařilo. Organizátoři akce díky partnerům, vstupnému, tombole a dražbě hokejových artefaktů získali 500 tisíc korun. Tým EURO 1996 přidal díky Nadačnímu fondu mládežnického fotbalu dalších 100 tisíc korun.

Samotné utkání sledovalo v hlubockém podzámčí téměř 400 diváků, mezi kterými byla i celá řada významných osobností z regionu. Úvodní buly vhodili bývalý hvězdný hokejista Jaroslav Pouzar a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Přímo u hrací plochy souboj sledoval i starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa: „Dobře znám rodiny obou chlapců a je moc dobře, že jsme jim všichni takto pomohli.“

Všichni účastníci utkání si hokejový duel náramně užili. Na straně reprezentantů vynikal především Karel Poborský a stejně jako po fotbalovém trávníku se ve velké rychlosti po kluzišti pohyboval také Milan Baroš.

„Hokej je pro mě teď jeden z mála sportů, u kterého mě nic nebolí. Takže se snažím s kluky chodit na led třikrát týdně. I když o výsledek tak úplně nejde, nikdo nechceme prohrát. Neradi bychom se zranili, hlavní je si to užít. Se spoluhráči se mi hraje dobře, trošku se zpotíme a pobavíme sebe a snad i diváky,“ řekl bývalý útočník Liverpoolu a elitní kanonýr české reprezentace.

Foto: Petr Bauer

Článek vyšel jako součást newsletter Gól pro členy FAČR.