Uznávaný a oblíbený turnaj Kouba Cup ve středu navečer zakončil druhý hrací den. Turnaj výběrů KFS přinesl zatím 21 zápasů, které ukázaly velkou kvalitu a především pak velmi zajímavé fotbalové souboje.

Ve skupině A jsou k postupu nejblíže fotbalisté Libereckého KFS, kteří mají po třech odehraných zápasech stoprocentní bilanci. Ve čtvrtek ale budou muset postup do finálových bojů potvrdit v dopoledním zápase proti Plzeňskému KFS. Ten má o tři body v tabulce méně, avšak pokud by vyhrál, díky lepším vzájemným zápasům by se z postupu radovali právě Západočeši. Do konečného pořadí skupiny A může promluvit ještě také Královéhradecký KFS, který má aktuálně také šest bodů a za určitých okolností by tak mohlo dojít k situaci, kdy by tři týmy měly po devíti bodech a rozhodovat by musela vzájemná minitabulka.

Ve skupině B je již naprosto jasno o tom, kdo bude bojovat o trofej nejlepšího týmu 27. ročníku Kouba Cupu. Zástupci Pardubického KFS mají na svém kontě nedostižných devět bodů a i kdyby poslední zápas ve skupině ve čtvrtek prohráli, přesto by skončili na první příčce.

Jako nejvyrovnanější se zatím jeví skupina C, kde jsou blízko k prvnímu místu tabulky hned tři týmy. Nejlépe je na tom šestibodový Olomoucký KFS, o bod méně pak mají týmy Západoslovenského FS a Jihomoravského KFS. O vítězi skupiny a o dalším pořadí se tak bude rozhodovat až ve čtvrtek.

Kouba Cup chlapci 2023 - 2. den (30.8.2023, Kraj Vysočina)

Kompletní výsledky doposud odehraných zápasů včetně rozpisu zápasů na čtvrtek 31. srpna naleznete v přiloženém dokumentu níže.

„Turnaj Kouba Cup i letos ukazuje velkou kvalitu. Ať už minulý týden na dívčím Kouba Cupu, tak i nyní na chlapeckém turnaji sledujeme opravdu do nejlepší, co aktuálně v kategorii U15 v republice máme. Už během prvních dnů na turnaji je vidět, že se po hřišti pohybují opravdu velmi zajímaví hráči, kteří by mohli českému fotbalu jednou hodně pomoci. Věřím, že u fotbalu zůstanou a že nám budou dělat jenom radost,“ říká pověřený Technický ředitel Fotbalové asociace České republiky Erich Brabec.

Ve čtvrtek 31. srpna jsou na programu závěrečné zápasy ve skupinách. Každá skupina přinese ještě po třech zápasech, které určí konečné pořadí. V pátek se pak týmy rozdělí do miniskupin o konečné umístění. Vítězové skupiny si zahrají o 1. až 3. místo, druhé týmy ve skupinách o 4. až 6. místo atd.

 

Dokument