Třetí den na turnaji byl ve znamení posledních dohrávek zápasů v základních skupinách. Až do posledních duelů se o postup do finále bojovalo ve skupinách A a C. Naopak skupina B měla o účastníkovi finále jasno již ve středu.

Vůbec nejzajímavější skupinou se ukázala ta s označením A. Dohrála se totiž tak, že hned tři týmy měly shodný počet devíti bodů. Rozhodovat tak musela vzájemná minitabulka, ve které byli nejlepší fotbalisté Plzeňského KFS, kteří vyhráli závěrečný zápas nad Libereckým KFS jednoznačně 4:0.

Skupina B měla o postupujícím do finálové skupiny jasno již ve středu. Pardubický KFS měl po třech zápasech plný počet devíti bodů a bylo jasné, že už nemohl být nikým překonán. Poslední hrací den tedy určil pořadí na dalších místech. Druhou příčku skupiny B obsadil Jihočeský KFS, který si tak v pátek zahraje o konečné čtvrté místo.

Také až poslední zápas skupiny C rozhodoval o účastníkovi finále. Jihomoravský KFS potvrdil v souboji s Ústeckým KFS roli favorita a zvítězil jednoznačně 4:0. Díky tomu se s osmi body posunul na první příčku před Západoslovenský FS, který tak bude hrát skupinu o čtvrté až šesté místo.

Zápasy na turnaji Kouba Cup velmi bedlivě sleduje především trenér reprezentace do patnácti let Karel Havlíček.

„Není nic lepšího než vidět všechny nejlepší hráče ročníku 2009 na jednom místě. Navíc tady v Třebíči a okolí jsou výborné podmínky, skvělá hřiště a výborná organizace celého turnaje. Navíc někteří hráči tady předvádějí docela solidní výkony, takže pro podzimní srazy reprezentace do patnácti let budeme mít určitě z čeho vybírat,“ říká Karel Havlíček.

Kouba Cup chlapci 2023 - 3. den (31.8.2023, Kraj Vysočina)

Průběh pátečních zápasů skupiny o 1. až 3. místo můžete sledovat v našem streamu na Youtube, příp. FAČR.TV. Na stadionu HFK Třebíč se od 9:45 střetne nejprve Plzeňský KFS proti Pardubickému. Od 11:15 je na programu zápas Pardubický KFS vs. Jihomoravský KFS a posledním soubojem bude od 12:45 duel Jihomoravského KFS proti Plzeňskému KFS.

Složení dalších skupin a rozpis zápasů o umístění naleznete v přiložené dokumentu.

Dokument