Čtyřdenní turnaj na Vysočině dospěl ke svému závěru. Páteční den patřil zápasům o umístění a vůbec nejsledovanější byla pochopitelně skupina o první až třetí místo. V ní proti sobě nastoupily týmy Plzeňského KFS, Pardubického KFS a Jihomoravského KFS.

Kouba Cup chlapci 2023 - Slavnostní vyhlášení

První dopolední zápas skončil přesvědčivou výhrou fotbalistů z Pardubic, kteří dokázali v prvním poločase Sukdolákem a Kožíškem získat vedení 2:0, které si pak po změně stran bez větších problémů pohlídali.

Druhý duel přinesl souboj fotbalistů z jižní Moravy proti zástupcům pardubického KFS. Zajímavé utkání přineslo řadu šancí na obou stranách, gól ale nepadl a bylo tedy jasné, že o celkovém vítězi turnaje muselo rozhodnout až poslední střetnutí mezi Jihomoravským a Plzeňským KFS.

Po bezbrankovém poločase začaly góly padat až po změně stran. Plzeňští fotbalisté se dostali do vedení ve 35. minutě, kdy se z dorážky prosadil Vlček. Hráči z jihu Moravy ale bleskově srovnali Jančíkem a o pár minut později obrat dokonal Nimrichter. Další gól ale Jihomoravané již nepřidali a ze zisku trofeje se radovali fotbalisté Pardubického KFS.

Trofeje vítězům i poraženým předávali po skončení turnaje Petr Fousek (předseda FAČR), Vítězslav Schrek (hejtman kraje Vysočina), Pavel Pacal (starosta města Třebíč) a Radek Zima (člen VV FAČR a předseda KFS Vysočina).

„Jsem rád, že jsem opět mohl navštívit Kouba Cup, uctít památku Pavla Kouby, otce dnešního asistenta trenéra u reprezentace ČR 21 a vicemistra Evropy z Anglie 96 Petra Kouby, ale také vidět naděje českého fotbalu v zápolení při našem významném mládežnickém turnaji. KFS Vysočina se tradičně skvěle zhostil organizace, takže děkuji předsedovi Radkovi Zimovi a jsem rád, že hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek fotbal podporuje a našel si cestu i do Třebíče. Přijeli jsme spolu z Kamenice nad Lipou, klubu z OFS Pelhřimov, který oslavil 100 let a vede krajský přebor. Po čtvrtečním velmi úspěšném večeru českého fotbalu, kdy si 3 ligové kluby vybojovaly účast v základních skupinách evropských pohárů, bylo dobré si připomenout i základy pyramidy, tedy regionální fotbal a mládež, bez nichž by vrchol nemohl existovat,” uvedl Petr Fousek. 

„Celý letošní ročník Kouba Cupu bych hodnotil velice pozitivně. Na začátku nás sice trochu potrápilo počasí, avšak v polovině turnaje se to zlomilo a dopadlo to dobře. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem účastníkům a také organizátorům a věřím, že Kouba Cup bude v podobném duchu pokračovat i v dalších letech," řekl po závěrečném ceremoniálu člen VV FAČR a předseda OFS Třebíč Radek Zima.

Kompletní výsledky celého turnaje naleznete v přiloženém dokumentu.

Konečné pořadí Kouba Cupu 2023:
1. Pardubický KFS      
2. Jihomoravský KFS
3. Plzeňský KFS
4. Jihočeský KFS
5. Západoslovenský KFS
6. Královéhradecký KFS
7. Středočeský KFS
8. Liberecký KFS
9. Olomoucký KFS
10. Pražský FS
11. Ústecký KFS
12. Zlínský KFS
13. Moravskoslezský KFS
14. Karlovarský KFS
15. KFS Vysočina

Kouba Cup chlapci 2023 - 4. den (1.9.2023, Kraj Vysočina)

Záznam finálového turnaje Kouba Cupu 2023

Dokument