Ve středu 18. května se v Praze a v Liberci dohrály poslední zápasy krajských finále McDonald's Cupu a hned o den později přišel na řadu los finálového turnaje, který se v rámci Svátku fotbalu odehraje na teplických Stínadlech. 

O rozlosování čtyř základních skupin v rámci každé věkové kategorie se postaral patron letošního ročníku Adam Hložek.

 

„Byla to pro mne zajímavá zkušenost. Bavilo mě to a doufám, že účastníci budou s losem spokojeni. Ani jsem nebyl nijak nervózní a věřím, že jsem to zvládl dobře,“ řekl záložník Sparty Praha a národního týmu těsně po skončení losu.

Svátek fotbalu proběhne ve dvou dnech na přelomu května a června. První zápasy ve skupinách odstartují v úterý 31. května, velké finále pak proběhne 1. června.

„Jsem rád, že můžeme finálový turnaj odehrát na teplických Stínadlech. Je to tam krásné prostředí a věřím, že si to děti užijí. Začínám být zdravě nervózní, aby vše proběhlo podle plánu. Aby vyšlo počasí, aby se nikdo nezranil a aby prostě nebyly žádné komplikace,“ dodal po skončení losovacího aktivu ředitel turnaje Jaroslav Bartoš.

Systém finálového turnaje je pro obě věkové kategorie stejný. Do Svátku fotbalu zasáhne v kategorii A i B šestnáct týmů rozdělených do čtyř skupin po čtyřech týmech. Dva nejlepší týmy z každé skupiny pak postoupí do čtvrtfinále a zbytek turnaje se pak dohraje jako klasické playoff.

McDonald's Cup: Adam Hložek rozlosoval Svátek fotbalu

McDonald's Cup: Adam Hložek rozlosoval Svátek fotbalu