S předsedou klubu Davidem Martínkem jsme se podívali do zákulisí příprav ve městě, které mělo v sezoně 1997-1998 přívlastek prvoligové.

Kdy jste začali uvažovat o uspořádání finálového turnaje Planeo Cupu?

Napadlo nás to v říjnu po postupu našich kluků na finálový turnaj této věkové kategorie.

Byli jste někde načerpat zkušenosti, třeba ve Vysokém Mýtě, které je opakovaně pořadatelem a rovněž patří do Pardubického kraje?

Pořádáme už devět nebo deset let Memoriál Jaroslava Buřvala na počest našeho dlouholetého trenéra mládeže. Účastní se ho 25 týmů, ale je to oproti Planeo Cupu pouze jednodenní turnaj, takže při něm nemusíme zajišťovat ubytování. Loni jsem byl GTM ve Vysokém Mýtě, kde se finálový turnaj uskutečnil a letos tam bude týden po tom našem znovu, tak i osobně vím, co všechno to obnáší.

Jak náročné to bude na logistiku, především ubytovat 24 týmů?

Máme velmi dobrou spolupráci s lázněmi, jejichž ubytovací kapacity bychom chtěli při turnaji využít. Také vedení města nám vychází vstříc, pan starosta Josef Štěpanovský fandí fotbalu nejen proto, že má v našem žákovském týmu svého syna. Jednáme i s místními školami, oslovili jsme rovněž hotel TRIM v Pardubicích a tamní vysokoškolské koleje.

Bude to největší fotbalová událost v Lázních Bohdaneč od prvoligové sezony 1997-1998?

Dá se to tak říct, i když náš klub má za sebou v nedávné době také oslavy sto let od svého založení, které daly rovněž hodně práce uspořádat, aby se vydařily. Turnaj bude navíc přesně v termínu každoročního „Otevírání fontán“, kterým se zahajuje nová lázeňská sezona. V sobotu 25. května se ve městě uskuteční řada kulturních akcí, kterých se účastní hodně návštěvníků. Planeo Cup do toho, myslím, letos vhodně zapadne a věřím, že jeho zápasy bude i sledovat hodně diváků na stadionu.

Chytáte nějakou turnajovou generálku?

Ani ne, ale chceme se scházet jednou za dva týdny a probírat na těchto poradách, jak aktuálně vypadají přípravy v jednotlivých oblastech, které bude klub pro turnaje zajišťovat. Naši lidé budou mít za připravenost konkrétní zodpovědnost – například za kabiny, parkování a podobně.

Pošetříte také trávník, na kterém se bude Planeo Cup o posledním květnovém víkendu hrát?

Tato věková kategorie může turnaj odehrát jen na jednom hřišti, jinak bychom ani turnaj nemohli uspořádat, protože jiné bohužel nemáme… Nutně bychom druhé hřiště pro našich osm týmů potřebovali, ale je to běh na dlouhou trať. Musíme proto využívat hlavně k tréninkům v týdnu hrací plochy v okolních vesnicích, na jedno hřiště se prostě nevejdeme. Před turnajem budeme hřiště pochopitelně šetřit, na podzim jsme si pořídili vřetenovou sekačku a na kvalitě trávníku je to znát.

Článek vyšel jako součást newsletteru Gól pro členy FAČR.