A chce opět zaútočit na rekordní účast. Aby se to podařilo, potřebuje posily. Do konce registrací zbývá už jen měsíc. Brány registrací se definitivně uzavřou 24. března, stále tak máte šanci být součástí největšího žákovského sportovního svátku. Hlásit se školní týmy mohou do tří kategorií, včetně té pro malotřídky. 

Největší sportovní školní projekt McDonald’s Cup dává dětem radost z pohybu už celé čtvrtstoletí. V turnaji se k fotbalovému mači potkalo více než 1,5 milionu dětí z celé České republiky z více než 65 tisíc škol. Proběhlo téměř 12 tisíc regionálních turnajů (okrskových, regionálních a krajských finále), rozdalo se na 10 000 pohárů a 225 000 medailí.  

Více než o medaile jde ale o radost z fotbalu, fair play, zážitky i navazování nových přátelství. Finálové týmy si budou moci vyzkoušet atmosféru opravdového ligového zápasu v nádherných fotbalových kulisách a prostředí nového stadionu v Hradci Králové v Malšovicích

„Jsme velmi rádi, že také letos můžeme dát dětem možnost zažít jedinečné sportovní okamžiky a unikátní atmosféru fotbalového turnaje. Jsme nadšení, že se do našeho turnaje zapojuje stále větší množství škol a jejich týmů, že přinášíme radost z pohybu do všech regionů a zážitek všem zapojeným dětem na celý život,“ říká Lucia Poláčeková, PR manažerka společnosti McDonald’s ČR/SK. Pořadateli jsou i Fotbalová asociace ČR a Asociace školních sportovních klubů ČR. 

Hvězdné vzory 

Děti mají také možnost potkat se s těmi největšími hvězdami tuzemské fotbalové scény. Každý rok má McDonald’s Cup své patrony, kteří celou akci zaštiťují.

Letos se mohou malí fotbalisté a fotbalistky těšit na Kláru Cahynovou, kapitánku české reprezentace a záložníci Sevilla FC, a Václava Černého, útočníka české reprezentace a VFL Wolfsburg.

Klára Cahynová je pro děti jasným příkladem, že fotbal není jen pro kluky, a i McDonald’s Cup je otevřený jak chlapcům, tak dívkám. 

Padne další rekord? 

Cílem turnaje je inspirovat k pohybu co největší počet dětí a škol a ani letos to není jinak. „Bylo by skvělé, kdybychom čtvrt století turnaje oslavili rekordní účastí. Registrujte svou školu a pojďte si s námi užít jedinečný turnaj s profesionální atmosférou,“ vybízí Lucia Poláčeková, PR manažerka společnosti McDonald’s ČR/SK.

Turnaj se bude stejně jako v minulém ročníku hrát ve třech kategoriích – A pro 1. – 3. třídy, B pro 4. – 5. třídy a M pro malotřídky. Poslední jmenovaná si v rámci turnaje odbyla svou premiéru minulý rok a hned si získala velkou oblibu.

Letos by McDonald’s Cup chtěl zastoupení nejen malotřídek ještě více posílit, registrace jsou stále otevřené. Tak neváhejte zjistit, zda už je škola vaše či vašeho potomka do turnaje registrována. Více informací na www.mcdonaldscup.cz