"Musím před klukama smeknout, s výkonem i výsledkem jsme maximálně spokojeni. Na to, co máme za sebou poslední týden, kdy jsme spíš slavili, užívali na Rhodosu a trénovali jen jednou, tak jsme odehráli podle mne velmi dobrý zápas. Sice jsme mohli vyhrát, ale také prohrát, remíza je podle mne zasloužená. Každopádně jsem rád, jak kluci k zápasu přistoupili, jak se prezentovali a jasně potvrdili, že skupinu B jsme vyhráli zaslouženě," hodnotil utkání trenér Velvar Vasil Boev.

"Myslím, že musíme být spokojeni, když vezmu v úvahu, že soupeř šel jednou skoro sám na bránu. Podržel nás gólman Spilkič (Spilka) jako skoro v každém zápase, to už je taková rutina. Takže 0:0 bereme, i když si myslím, že ke konci zápasu jsme možná mohli nějakou akci dotáhnout do gólového konce. Nezachovali jsme tam klid, který bychom jindy možná zachovali, ale dá se to pochopit. Byl to náročný zápas. Sobota bude asi náročnější i když by to mělo být naopak, ale teď jsme hráli doma, loučili se s fanoušky, venku to bude jiné. Navíc se hraje dopoledne, na to nejsme moc zvyklí. Ale opakuji, že podle mne spolu držíme jako tým a jako takový máme šanci uspět i tam. Přece jen jsme sice vyhráli ČFL, ale jen jednu skupinu. Chceme jí vyhrát celou, na druhou stranu je tady výborná Slavie, která nasadila mladé hráče, ale musím uznat, že tak jako oni nás neprověřil žádný tým ze skupiny B," hodnotil utkání záložník Slovanu Velvary Tomáš Kott.

Jak zápas vypadal z pohledu trenéra Slavie Davida Střihavky? "Do prvního barážového zápasu s Velvary jsme nastoupili s trochu obměněnou sestavou. Řada hráčů již dostala volno kvůli velkému zápasovému vytížení v dosavadním průběhu sezóny či případně kvůli zapojení do přípravy s A-týmem. Přesto jsme postavili velmi silný tým doplněný o nadějné hráče z dorostu, kteří si mohli vyzkoušet těžký zápas proti velmi kvalitnímu dospělému soupeři. Snažili jsme se hrát jako v každém zápase aktivně a jsem rád, že se nám to celkem dařilo. Byli jsme především v prvním poločase hernějším týmem, byli více na míči a vytvářeli jsme si brankové příležitosti. Druhá půle byla celkově z obou stran unavenější a Velvary ukázaly svou kvalitu. Na odvetu se velmi těšíme. Opět nastoupíme s řadou mladých hráčů a budeme se opět snažit o aktivní a kombinační fotbal, který nás zdobil celou sezónu. Věřím, že dvojzápas zvládneme dotáhnout do vítězného konce." 


David Anděl – sekretář Řídící komise pro Čechy

"Je to vrchol sezóny, finále ČFL. Snažili jsme se tuto baráž udělat trochu "hezčí". Děkujeme oběma týmům za spolupráci. Návštěva skoro 1200 diváků ukázala, že toto nejsou zbytečná utkání. Doufám, že si diváci nenechají ujít ani druhé utkání. Na toto utkání jsme opět připravili přímý přenos s profesionální produkcí, kde bude jedna novinka oproti prvnímu utkání a to spolu komentátor ze Slavia Praha."