Hned od úvodních minut bylo jasně vidět, že se hraje nesmírně důležitý zápas, který rozhodně o tom, kdo se bude radovat z postupu. V lepší výchozí pozici byli čeští fotbalisté, kteří vyhráli oba předešlé zápasy a k postupu jim stačil bod.

Domácí fotbalisté ze Severního Irska tedy na nic nečekali a od úvodních minut hráli velmi aktivně. Fotbalisté Zlínského KFS se soustředili hlavně na defenzivu a čekali na svou šanci. V prvním dějství měli domácí značnou územní převahu, do vyloženě šance se ale nedostali.

Vše se ale rázem změnilo hned v úvodu druhého poločasu. Hned v první minutě druhé půle totiž do vápna odcentroval Newell a Patrick Downey poslal domácí celek do vedení.

Češi měli jedinečnou šanci vyrovnat v 59. minutě. Po ruce v pokutovém území totiž zahrával penaltu Petr Horňák, jenže branku nedal a stav zápasu se tak nezměnil.

Český celek s přibývajícími minutami svou hru zlepšil a začal soupeře přehrávat. Zasloužené odměny se dočkal v 80. minutě, když si Gojšovu střelu nešťastně zblokoval Gorman do vlastní brány – 1:1. Právě tento výsledek Zlínskému KFS stačil k tomu, aby vyhrál skupinu a zajistil si postup na evropský šampionát!

„Do zápasu jsme vstoupili dobře. Zvládli jsme napadat rozehrávku soupeře a měli jsme tam několik dobrých zisků míče. Jenže jsme to nedokázali využít a domácí pak byli více na balonu, měli tam některé velmi nebezpečné situace a my jsme je odvraceli až na poslední chvíli. Soupeř nás hodně dostupoval, a tak jsme naši hru ve druhé části prvního poločasu zjednodušili. To nám pomohlo a obraz hry se postupně srovnal,“ řekl k první půli trenér Lukáš Motal.

„Vstup do druhé půle byl smolný. Přestože jsme v prvním poločase ustáli několik složitých situací, gól jsme dostali hned v úvodu druhé půle po takové hodně banální akci, kdy po zaváhání v defenzivě a nedorozumění s brankářem se zcela osamocený soupeř dostal k hlavičce. Kluci na to ale velmi dobře zareagovali a díky zlepšené hře vybojovali penaltu. Tu jsme ale bohužel neproměnili. Soupeř pak nastřelil břevno, my ale přesto nakonec dokázali deset minut před koncem vstřelit gól, který nám zajistil vítězství ve skupině,“ pochvaloval si trenér Motal.

“Gratuluji výběru Zlínského kraje k postupu mezi nejlepší regionální týmy Evropy. Pocta patří hráčům, trenérovi a realizačnímu týmu, ale i předsedovi KFS Františku Hubáčkovi a celému KFS. Poděkování patří i hejtmanovi kraje Radimu Holišovi za podporu. Postup zlínských jen potvrzuje správnost rozhodnutí, že FAČR obnovil soutěž výběrů KFS a že se má účastnit všech 14 krajů. Věřím, že ani v elitní finálové společnosti nejsou bez šance," uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek. 

Evropská kvalifikace UEFA Regions' Cupu

Eastern Region (Sev. Irsko) - Zlínský KFS 1:1 (0:0)

Branky: 46. Downey - 80. vlastní Gorman. ŽK: Devine, Mckervey, Hunter, Gorman – Bršlica, Kašík, Horňák, Švec.

Eastern Region: Hunter – Dinu, Reilly, Devine, Mcmurtry – Gowdy, Gorman - Mckervey (90. Heggarty), Downey, Mcneil – Newell (90. Neale).

Zlínský KFS: Švec – Krajča (71. Chovanec), Bršlica, Horňák, Jakubowicz (71. Klečka) – Glozyga, Gojš (90. Tkadlec), Sopůšek (90. Pavelka), Miklík (79. Juřica) – Kašík, Goňa.

Zápasy Zlínského KFS na kvalifikaci Regions' Cupu:

  • 10. 10. 2022, 15:00: Zlínský KFS — Gothenburg (Švédsko) 8:1
  • 13. 10. 2022, 15:00: Zlínský KFS — Tim Rhanbarthol Cymru (Wales) 3:2
  • 16. 10. 2022, 15:00: Easter Region (Severní Irsko) — Zlínský KFS 1:1