Na Strahov dorazilo přes čtyři desítky rozhodčích, kteří ve třech skupinách absolvovali společný trénink. Fyzickou přípravu pod vedením prvoligového sudího Petra Hocka, praktickou přípravu pro hlavní sudí řídil jeho kolega Pavel Orel a asistentům se věnovali bývalý mezinárodní asistent Kryštof Mencl s členem KR FAČR Antonínem Kordulou.

"Vybraní rozhodčí z ŘKČ trénovali dynamické ofsajdové situace, přičemž každý posuzoval čtyři až pět individuálních situací s následným okamžitým osobním vyhodnocením. Smyslem tohoto cvičení bylo simulovat reálné situace, aby rozhodčí zažili především herní rychlost a uměli určit moment doteku míče přihrávajícím hráčem,“ vysvětlil záměr Mencl. 

Místopředseda KR ŘKČ Libor Zeman si průběh společného tréninku pochvaloval. "Miniseminář hodnotím jednoznačně jako velice kvalitní a přínosný pro všechny jeho účastníky. Měli jsme instalovánu kameru a monitor pro trénink posuzování ofsajdových situací, a tak měli rozhodčí vždy obratem k dispozici potřebnou zpětnou vazbu od obou zkušených bývalých mezinárodních asistentů,“ ocenil přínos dostupné techniky.

Seminář pro vybrané rozhodčí ŘKČ (19. 4. 2023)

Seminář pro vybrané rozhodčí ŘKČ (19. 4. 2023)