Místo odpočinku po svatováclavské huse se v pátek 28.9.2018 sešlo 22 mladých rozhodčích ze 4 okresů (Praha-západ, Kladno, Mělník a Rakovník) na Strahově, aby se zúčastnili praktických cvičení pod vedením zkušených instruktorů Petra Blažeje a Josefa Váni.

Po úvodním seznámení s náplní pátečního odpoledne začali rozhodčí rozcvičkou, kde byly rozděleni na trojice. V každé trojici byl vždy určen rozhodčí a dva AR. Rozhodčí jako leader rozcvičku vedl a instruktoři je sledovali a případně jim do jejich postupu vstupovali.

Následovalo rozdělení na dvě skupiny. Jedna skupina cvičila správnou signalizaci, pohyb a schopnost rozpoznat od rohového praporku, zda je míč již celým objemem za brankovou čárou nebo ne.

Druhá skupina za pomocí videotechniky cvičila pohyb s předposledním bránícím hráčem a signalizaci ofsajdu. Mnozí ze zúčastněných rozhodčích už po prvním vyzkoušení zjistili, že video je opravdu nemilosrdné, a to co pouhým okem vypadá jako jasný ofsajd na videu ofsajdem není. Postupným opakováním se však všichni zlepšovali a na konci cvičení už byli v posuzování více „přesní“.

Po skončení cvičení odjížděli mladí R do svých domovů plní dojmů a nabití novými zkušenostmi, které snad brzy přenesou i do praxe ve svých soutěžích.

Cvičení rozhodčích 2018

Cvičení rozhodčích 2018