I v této sezoně totiž navazuje na loňskou gólově nejplodnější sezonu, proto také postupně předběhl ostatní čekatele. Stejně gólů má aktuálně na kontě českobudějovický forvard Zdeněk Ondrášek, o dva méně pak Martin Doležal, oblékající nyní dres nováčka z Karviné.

Brněnský Jakub Řezníček už sice nastřílel 98 gólů, ale protože loni se Zbrojovkou spadl do druhé ligy, přešlapuje minimálně rok na místě. Ještě déle ve stejné soutěži, ze které se vstřelené branky nezapočítávají, působí příbramský Tomáš Wágner (92 branek).

A jak si střelecky stojí v pořadí čekatelů reprezentanti? Devátý je Patrik Schick se 75 ligovými góly, ten poslední vstřelil v nastaveném čase domácího utkání lídra bundesligy Leverkusenu proti Hoffenheimu.

Na 63 branek si polepšil slávistický forvard Václav Jurečka, který se dvěma zásahy v Uherském Hradišti do sítě svého bývalého klubu Slovácka vyhoupl do čela průběžného pořadí kanonýrů v této sezoně (15 gólů). O jednu trefu méně má na třinácté příčce sparťanský útočník Jan Kuchta.

Na 16. místo vystoupal reprezentační kapitán Tomáš Souček, který si polepšil na 57 ligových gólů. Jediný zásah v nejvyšší soutěži schází ke kótě 50 plzeňské věži Tomáši Chorému na 18. příčce. Adam Hložek načal pátou desítku (23. místo, 41 branek), stejně je na tom Antonín Barák, Ondřej Lingr je sedmadvacátý s kulatou čtyřicítkou ligových gólů.

Článek vyšel jako součást newsletteru Gól pro členy FAČR.

Foto: FK Jablonec