Vzhled speciálního míče navrhlo osmnáct děti z deseti různých evropských zemí a různých prostředí. Děti byly vybrány z deseti evropských organizací, které spolupracují v rámci nadace UEFA Foundation for Children.

Součástí byly i dvě děti z České republiky, konkrétně z projektu Fotbal pro Rozvoj. Lea a Marcus mají společné motto – fotbal je pro všechny. „Vždy si vybereme a odsouhlasíme konkrétní pravidla. Například, že když dá gól dítě na vozíku, tak platí dvojnásob,“ prozrazuje Lea.

Ta namalovala právě osobu hrající fotbal na vozíčku, aby ukázala, že hrát fotbal může kdokoliv a všichni jej mohou hrát dohromady.

„Myslím, že tu nejsou žádné konkrétní limity pro lidi, kteří chtějí hráč fotbal, pouze v jejich hlavě. Ale pokud chtějí hrát, tak jim nic nebrání,“ dodává Lea.

Speciální míč bude obsahovat kresby dětí z České republiky, Německa, Maďarska, Litvy, Nizozemska, Portugalska, Slovinska, Španělska a Švýcarska.

Superpohár UEFA se hraje ve čtvrtek 24. září 2020 od 21:00 v Budapešti. Vyhrát trofej může i brankář Tomáš Vaclík a jeho Sevilla FC, která vyzve Bayern Mnichov. 

„Věřím, že děti potěší, když uvidí své kresby na míči pro zápas o Superpohár, když budou vědět, že hvězdy naší hry s ním budou dávat góly. Bylo přínosné vidět všechny ty krásné kresby a vyslechnout příběhy jednotlivých dětí,“ uvedl prezident UEFA a předseda nadace Aleksander Čeferin.

Tiskovou zprávu i informace o projektu Fotbal Pro Rozvoj najdete v přílohách níže. 

FOTO: uefa.com

Složka dokumentů

Složka dokumentů