Společně s ním na ní vystoupil také Vojtěch Mareček, který je koordinátorem vzdělávání licencí Trenér brankářů UEFA v rámci FAČR.

Konference v Lodži se zúčastnilo 120 trenérů z celého Polska, které se může chlubit vynikající brankářskou školou se svými elitními vyslanci napříč prestižními soutěžemi.

Petr Čech představil svoji prezentaci na téma neurovizuálního tréninku, který brankářům může pomoci v reakcích a rychlosti rozhodování. Zapojil se také do samotné přípravy s brankáři přímo na fotbalovém hřišti.

„Jsem rád, že taková pozvánka přišla. Snažil jsem se představil oblast neurovizuálního tréninku a vše s ním spojené: v čem pomohl přímo mě, v čem může prospět ostatním brankářům a proč by měl být zapojen do jejich přípravy,“ uvedl Čech, několikanásobný šampion anglické Premier League a vítěz Ligy mistrů s Chelsea z roku 2012.

Petr Čech na konferenci brankářského tréninku v Lodži

Pro Čecha, který se angažuje také ve vzdělávání českých trenérů brankářů, znamenala konference v Polsku velkou inspiraci. „Bylo zajímavé sledovat způsob fungování polské brankářské školy, jak trenéři drží spolu, sdílejí informace v oblasti vzdělávání, přípravy či tréninkových jednotek. A dokážou produkovat ty nejlepší brankáře. Věřím, že podobné akce můžeme v budoucnu uspořádat také v Česku, aby také naše brankářská škola stále držela svoji tradici,“ řekl Čech.

Vojtěch Mareček vystoupil s prezentací na téma způsobů řešení situací z pohledu brankáře v pokutovém území. „Těší nás, že s Petrem jsme byli historicky první zahraniční hosté, kteří na této akci vystoupili. Mimo program jsme diskutovali se zástupci Polského svazu o programech vzdělávání trenérů brankářů a koncepcích reprezentací z pohledu výběru brankářů. Na naše příspěvky byly velmi pozitivní ohlasy a polský svaz s námi v oblasti vzdělávání chce dále spolupracovat. Dostali jsme pozvání do dvou zajímavých projektů, které oddělení vzdělávání brankářů bude pořádat. Věřím, že vzájemná spolupráce s polskou stranou a sdílení nově získaných informací bude prospěšné při dalším rozvoji české brankářské školy,“ dodal Mareček.

Kromě českých zástupců na konferenci vystoupil například José Sambáde, který naposledy působil u španělského reprezentačního týmu.