Sportovní vedení FAČR se na konci loňského roku rozhodlo udělat změnu na pozici vedoucího Úseku trenérů a vzdělávání. K poslednímu prosincovému dni roku 2022 skončil dlouholetý vedoucí úseku Antonín Plachý.

Martin Vlk

Zkušený fotbalový odborník udělal za dlouhé roky pro vzdělávání v ČR velké množství práce, za což mu FAČR děkuje a přeje vše dobré v dalším životě.

Novým vedoucím Úseku trenérů a vzdělávání se stal Martin Vlk. Ten v posledních dvou letech působil na pozici šéftrenéra SpSM v Mladé Boleslavi, kde měl na starosti také tvorbu klubové metodiky a interní vzdělávání trenérů.

Předtím působil mimo jiné například v Kanadě na pozici krajského sportovního ředitele a později sportovního ředitele klubu Calgary West SC.

Během tohoto období působil, jako trenér fotbalových týmů, na několika kanadských univerzitách, hrajících celonárodní univerzitní ligu CIS.

Dále také vzdělával trenéry pro Kanadskou fotbalovou asociaci. V oblasti vzdělávání má dále zkušenosti z působení na pozici učitele na střední škole a profesora na kanadské univerzitě. Martin Vlk je zároveň jedním ze zakládajících členů pilotního programu vznikající mezinárodní výzkumné skupiny, pod záštitou Evropské Unie, v oboru aplikace Ekologické dynamiky ve sportu, vzdělávání a rehabilitace. Je držitelem trenérských licencí a certifikátů z několika zemí.