Strudwick během své kariéry působil ve věhlasných klubech Manchesteru United, Arsenalu, West Hamu a s reprezentačním týmem Walesu se zúčastnil mistrovství světa a Evropy. Spolupracoval s trenéskými kapacitami Alexem Fergusonem, José Mourinhem, Luisem van Gaalem a dalšími. 

Studenti licence UEFA PRO společně se zástupci klubových akademií a dalších sportovních úseků FAČR měli možnost vyslechnout si dvě přednášky na téma optimalizace prostředí pro rozvoj fotbalového talentu a novinky z oblasti periodizace. 

V poslední části semináře předvedl Strudwick praktickou ukázku na hrišti kde měl k dispozici hráče a realizační tým B týmu pražské Sparty. Strudwick za necelé čtyři hodiny přednášky představil své názory podložené nejen nespočtem zkušeností z fotbalového prostředí, ale například i doktorátem ze sportovních věd z liverpoolské John Moores University. 

Posluchači měli možnost ptát se na doplňující otázky, které náš host trpělivě a se zaujetím zodpovídal. Velice zajímavá ale byla i samotná ukázka kompletního tréninku na hřišti, kde se Strudwick snažil ukázat možnosti propojení technicko-taktického a kondičního tréninku. 

Přednáška Tonyho Strudwicka v rámci trenérské UEFA PRO licence