K přijímacím zkouškám se mohou hlásit pouze trenérky a trenéři, kteří splňují tyto podmínky:

  • vlastní platný průkaz UEFA A licence a minimální roční trenérské praxe s licencí UEFA A (tj. trenérky a trenéři, kteří ukončili studium nejpozději na jaře 2022) nebo absolvovali kurz TM UEFA B, který probíhal v roce 2021/22
  • v posledních 3 letech trenérsky působí na úrovni krajských soutěží a výše

 

"Na základě informací vycházejících z konvence UEFA je potřeba zdůraznit, že tento kurz je zaměřen na trenéry elitního mládežnického fotbalu. Z tohoto důvodu bude mít u přijímacího řízení aktuální či historická působnost (poslední 3 roky) v elitním mládežnickém fotbale velkou váhu," zmínil k přijímacímu řízení vedoucí trenérsko-metodického úseku Martin Vlk.

Účastník kurzu by měl být po jeho absolvování schopen plně porozumět problematice rozvoje a trénování budoucích hráček a hráčů v období jejich přechodu z elitního fotbalu mezi profesionály. Časově pokrývá období dospívání až do dospělosti, nikoliv kategorie mladších žáků a přípravek.

Zkouška se uskuteční formou písemného testu č. 1 a č. 2 a následného ústního pohovoru. Témata jsou v rozsahu učiva nižších licencí, online testu Grassroots leader, z fotbalové učebnice pro trenéry dětí (4 – 13 let, Plachý, Procházka) a příspěvků zveřejněných v odborném časopise Fotbal a trénink.

Přijímací zkouška nebude obsahovat praktickou část, proto nepotřebujete sportovní oblečení. Výsledky přijímacího řízení budou oznámeny na webových stránkách FAČR a přijatým uchazečům uvedeným e-mailem. Psací potřeby si přineste s sebou. Občerstvení zajištěno nebude.

Přihlášku k přijímacím zkouškám a případnému studiu kurzu v Praze vyplňte ZDE.

Po přihlášení vám bude vygenerována faktura k úhradě poplatku 1000,-Kč za přijímací zkoušky, prosíme o dodržení splatnosti. Není možné platit hotově na místě.

Uzávěrka přihlášek je do 15. 5. 2023, poté vám budou zaslány bližší informace k přijímacím zkouškám.

Cena kurzu bude 35.000,- Kč.

První on-line setkání přijatých uchazeček a uchazečů je naplánováno na 8. 8. 2023