Video reportáž z pondělního semináře si můžete prohlédnout níže. Mezi hosty patřil Mixu Paatelainen, realizační tým A týmu České reprezentace a analytici Dan Franc a Adam Průša.

Hlavním tématem 6. bloku licence TM UEFA byla systematická práce na úrovni klubu, a jak ji nastavovat a realizovat z pohledu vytváření herní koncepce propojené s kondiční přípravou a rolí šéftrenéra při samotné realizaci.

Přednášku na téma role šéftrenéra v klubu přednášel jeden z garantů licence Tomáš Heidenreich. Tomáš má mnohaleté zkušenosti s pozicí šéftrenéra z Mostu, Teplic a aktuálně ze Slavie. Během přednášky představil studentům nejen svoji práci a dlouhodobé plánování v klubu, ale i samotné fungování akademie SK Slavie Praha.

Velké poděkování patří vlastníkům zámku Brechtold a klubu TJ Kunice, jež poskytl studentům a přednášejícím perfektní zázemí pro úterní a středeční výukovou část. Výuka byla teoretická v učebně i praktická na hřišti. Další přednášky proběhly na témata jako: tvorba herního modelu, výběr talentu nebo například kondiční specializace v klubu.

Právě na kondiční specializaci dorazil další vzácný host Tomáš Pupkay, který aktuálně působí jako šéftrenér kondičního úseku ve Slovanu Liberec. Studentům představil koncepci kondiční přípravy v klubu, svojí vizi na zlepšení této koncepce a praktické cvičení ukázal později i na hřišti v rámci ukázkové tréninkové jednotky.

Středeční odpolední program byl věnovaný malým metodickým výstupům studentů, které byly zaměřeny na jednotlivé fáze hry. Studenti museli být aktivně zapojeni, a tak pro ně tento blok byl náročný nejenom vzděláním, ale i fyzicky. Před sebou mají poslední blok a napsání závěrečné práce, po které bude zbývat již pouze závěrečná zkouška k získání nejvyšší licence zaměřené na mládežnický fotbal.

Proběhl další blok licence Trenér mládeže UEFA A

Proběhl další blok licence Trenér mládeže UEFA A