„V kurzu je spousta zkušených trenérů, proto je zapojujeme do prezentací tak, aby si navzájem předávali své zkušenosti,“ vysvětlil hlavní lektor kurzu Vojtěch Mareček.

Martin Ticháček z pražské Sparty uvedl prezentaci na téma rozehry od brankáře, po které společně s Jaroslavem Drobným vedl trénink brankářů B týmu Bayernu Mnichov na stejné téma. Následovala přednáška Jiřího Lindra. Trenér brankářů Pardubic a reprezentace U18 představil jaké principy má česká osmnáctka v rozehře od brankáře a v zahrávání standardních situací.

Zajímavý příspěvek měl také Radek Černý. Trenér brankářů reprezentačního A týmu a pražské Slavie představil svou práci u reprezentačního výběru. Trenéři studující licenci díky tomu mohli například vidět, jaké informace dostal Jindřich Staněk o norské superstar Erlingu Haalandovi před duelem proti Norsku.

První den byl zakončený v Campusu Bayernu, kde sídlí mládež bavorského giganta. Zde trenéři shlédli trénink kategorie U19. 

Druhý den začal pozorováním tréninku B týmu Bayernu. Po něm následovala přednáška šéftrenéra brankářů mládeže Toma Starkeho. Ten představil koncept DNA brankáře Bayernu a také diskutoval s trenéry o filozofii začlenění mladých brankářů do dospělého fotbalu. Po obědě přispěl svou prezentací trenér brankářek Slavie Praha Michal Špit. Ten ukázal, jak se jeho tým připravoval na dvojutkání proti jednomu z nejlepších ženských týmu na světě Olympique Lyon.

Jako třešnička na dortu byla pro trenéry připravena prohlídka zázemí A týmu Bayernu. Trenéři měli možnost navštívit stejné prostory, ve kterých se pohybují například anglický útočník Harry Kane nebo kapitán Bayernu Manuel Neuer.

„Tato licence je zaměřena na práci v profi fotbale. Chtěli jsme proto trenérům poskytnout maximální inspiraci a vhled do prostředí špičkového fotbalového klubu. Velké poděkování patří Jardovi Drobnému, který je trenérem brankářů u B týmu Bayernu a díky němu se tuto akci podařilo zorganizovat. Myslím si, že si všichni odvážíme spoustu praktických informací a velký zážitek,“ řekl závěrem k dané akci Vojtěch Mareček

Trenéři brankářů navštívili zázemí slavného Bayernu Mnichov

Trenéři brankářů navštívili zázemí slavného Bayernu Mnichov