XPS network je profesionální software, jenž vznikl na základě potřeb a zkušeností pro řízení tréninků. Komu tento software slouží?

Trenérům, hráčům, ale i fyzioterapeutům k maximálnímu plánování celého tréninkového cyklu. Přínosný může být pro celý klub.

Program XPS momentálně využívá 90% českých sportovních svazů kolektivních her.

Fotbalová asociace České republiky jej využívá při práci s mládeží na úrovni Regionálních fotbalových akademií i mládežnických reprezentací.

„Jsme rádi, že se program XPS rozšiřuje napříč fotbalovým hnutím, od Regionálních fotbalových akademií Fotbalové asociace České republiky, až po ty nejmenší kluby, které jej rovněž můžou využívat. Pomoci jim v tom mají Grassroots trenéři mládeže, jež jsou k tomu školeni,“ podotkl Petr Kouba, který systém XPS zaštiťuje za FAČR.

Jaké jsou hlavní výhody systému?

Umožňuje vytvářet tréninková cvičení i plány včetně podrobných kalendářů. Pomocí XPS můžete evidovat docházku, vytvářet si databáze cvičení včetně obrázků a ilustrací.

Můžete vytvářet a editovat hráčské statistiky ze zápasů a spoustu dalšího včetně sdílení s ostatními.

„XPS nám v RFA pomáhá analyzovat celý pracovní proces. K využití je spousta věcí – od zdravotní stránky přes plánování a organizaci až po videoanalytiku, díky níž můžeme detailně sledovat práci jednotlivců. Výsledky a hodnocení pak navíc můžeme posílat do mobilní aplikace přímo hráčům,“ říká Karel Poborský, vedoucí Úseku talentované mládeže Fotbalové asociace České republiky.

Mobilní aplikace nabízí komfort nejen jednoduchostí, jak dostat informace k hráčům či trenérům, ale také prostřednictvím aplikace můžete vše ovládat stejně, jako na počítači. Připravená cvičená tak můžete názorně ukázat hráčům na hřišti, aniž byste s sebou museli neustále tahat notebook.

Jak můžete XPS software získat? Kontaktujte nás na xps@fotbal.cz a XPS můžete využívat již od 1. listopadu 2019.