První z mnoha bloků rok a půl trvajícího kurzu započal v Praze představením požadavků na studenty. Navázovalo souhrnné opakování koncepce přípravek v mikroskupinách. V odpoledních hodinách studenti licence vedli tréninky kategorií U10 až U13 v klubu AC Sparta Praha.

V úterý a ve středu se výuka přesunula do Teplic, kde byla tématicky řada na kategorii starších žáků. Během dvou dnů proběhl náhledový trénink v KFA Teplice, náhledový trénink a zápasy reprezentace U15, přednášky od vedení KFA Teplice i diskuse s realizačním týmem reprezentace U15. Program uzavřel studenty vedený trénink žákovského týmu krajské akademie.

Koordinátorem licence je Vladimír Chaloupka ve spolupráci s Martinem Vlkem. Garanty jsou Jiří Žilák, hlavní trenér reprezentace U17, Tomáš Heindenreich, šéftrenér akademie SK Slavie Praha a Antonín Barák st., který působí momentálně v Dukle Praha a dlouhou dobu působí ve fotbalovém prostředí v oblasti vzdělávání.

Kurz se bude zabývat vedením jednotlivých mládežnických kategorií, vedením mládežnických akademií jako takových, nastavováním prostředí v českém fotbale, teoretickými znalostmi z oblasti psychologie, fyziologie a anatomie a jejich aplikací do praxe na hřišti i mimo ně. Cílem je vychovat vzdělanou skupinu trenérů, kteří budou schopni úspěšně vést elitní týmy, jednotlivé úseky akademií i samotné fotbalové akademie.

Kromě 100% účasti musí studenti plnit průběžné zkoušky a úkoly a vypracovat závěrečnou práci. Účastníci aktuálního kurzu reprezentují široké spektrum českého mládežnického fotbalu, ať už lokací aktuálních angažmá, tak i věkovými kategoriemi, u kterých působí. Účastníkem je i trenér ze Slovenska nebo například trenér a trenérka z řad ženského fotbalu.

Účastníci:

Belšan Marcel - FK Jablonec; Beneš Jan - FC Táborsko; Cincibuch Patrik - FK Pardubice; Černý Jan - RFA/FK Pardubice; Duroň Filip - RFA/FK Pardubice, Gazdoš Ondřej; Chaloupka Tomáš - FK Motorlet Praha; Jeřábek Filip - SK Slavia Praha; Kalvach Michal - 1.FC Slovácko; Kaplan Tomáš - FKM Vysočina Jihlava; Kovář Michal - MFK Karviná; Křelina Vojtěch - FC Zbrojovka Brno; Kurilla Andrej - ŠK Slovan Bratislava; Laušman Václav - SK Slavia Praha; Němec Pavel - SK Slavia Praha; Novotný Adam - AC Sparta Praha; Ovčačík Jan - FK Pardubice; Pfeifer Radim - SK Slavia Praha; Pokorný Vladimír - FK Mladá Boleslav; Rameš Ladislav - FK Baník Most; Stráník Václav - FC Baník Ostrava; Strnad Jiří - Motorlet Praha; Sulek Pavel - AC Sparta Praha; Svobodová Kristýna - SK Slavia Praha; Vampola Jindřich - SK Slavia Praha.

Začal nový turnus licence Trenér mládeže A

Začal nový turnus licence Trenér mládeže A