Co o semináři prohlásil koordinátor licencí Trenér brankářů UEFA A, UEFA B Vojtěch Mareček?
 
"Tento kurz byl zaměřený na brankáře v mládežnických kategoriích. Základním cílem bylo, aby trenéři více rozuměli důležitým detailům vývoje hráčů ve všech oblastech výkonu, kde velkou váhu měla oblast technicko-taktická. Například jsme rozebírali kdy jaký zákrok využít v závislosti na postavení útočících a bránících hráčů. Jde i o následný přenos teorie do praxe a předávání vědomostí na hráče.
 
Dalším důležitým bodem byla hra nohou moderního brankáře. V mých očích je dnes trend takový, že brankář je střední záložník s rukavicemi. Směr určitě udává Guardiolův Manchester City a jeho gólmani.                                                                                                                                                       
Z nespecifických témat určitě stojí za zmínku problematika růstového spurtu, mentální koučink, který nám představil pan Marian Jelínek, a přednáška společnosti Dynaoptic o neurovizuálním tréninku, jehož průkopníkem v brankářském tréninku u nás je Petr Čech.
Jsem moc rád, že právě Petr přijal pozvání na poslední vyučovací den. Prodiskutovali jsme s ním všechna témata, která jsme během kurzu probrali. Petr poté navázal na hřišti ukázkou brankářského tréninku, jenž byl zaměřený na moderní prvky které mají brankáři v dnešním fotbalem pomoci.
 
Zpětné vazby na tuto akci jsou jen pozitivní a musím Petra pochválit za velmi profesionální a vstřícný přístup. Nadšení, jakým předával své zkušenosti, bylo skvělé.
 
V neposlední řadě chci moc poděkovat Zdeňku Psotkovi, Petru Koubovi a Martinu Vlkovi za pomoc při realizaci Petrovy návštěvy. Kurz jsme díky tomu zakončili na opravdovém vrcholu."