Útočnice AC Milán Andrea Stašková dorazila na únorový sraz národního týmu žen v dobré náladě. Na přelomu roku se dostala do mimořádné střelecké formy, kterou potvrdila těsně před reprezentačním srazem, kdy vítězným gólem rozhodla derby proti Interu Milán a následně pak získala cenu pro nejlepší hráčku zápasu.

„Aktuálně prožívám velmi dobré období a jsem spokojená. Pravidelně hraji každý zápas a padá mi to tam,“ přikyvuje spokojeně Andrea Stašková.

Trénink reprezentace žen (19. 2. 2024, Algés, Lisabon, Portugalsko)

Česká útočnice může být spokojená především s posledními týdny. V novém kalendářním roce odehrála za AC Milán kompletní porci devíti zápasů, v nichž zaznamenala šest branek. Právě výborná střelecká potence z ní v letošní sezoně udělala nejlepší střelkyni týmu.

„Celkově ta naše sezona byla velmi náročná, protože jsme jí hned na začátku hodně pokazily. Do zápasů jsme vstupovaly velmi špatně, nepracovaly jsme jako tým a navíc jsme důležité body ztrácely také v závěrech zápasů. Po výměně trenéra se naše hra zlepšila, ale bylo už pozdě, protože jsme v základní části soutěže skončily až na šestém místě tabulky a čeká nás skupina o sestup,“ říká česká útočnice.

Dobré osobní rozpoložení z klubu bude chtít Andrea Stašková využít i v reprezentaci. Nic na tom nezmění ani náročný program v italské lize, kde česká reprezentantka odehrála během posledního měsíce devět soutěžních zápasů. Ten poslední ještě v neděli 18. února, kdy začínal sraz národního týmu.

„Cesta po zápase byla náročná, protože jsme se rovnou z Milána přesouvali do Lisabonu. S Kamčou (Kamila Dubcová, spoluhráčka z AC Milán) jsme to ale zvládly a v pondělí večer jsme už absolvovaly lehký regenerační trénink. V úterý již nastoupíme do pořádného tréninku a budeme se chystat na zápas s Portugalskem,“ dodává Stašková.

České reprezentanty odehrají během portugalského soustředění dva zápasy – proti domácímu výběru a také proti týmu Korejské republiky.

„Je to dobrá příprava proti kvalitním soupeřům. Budeme mít prostor vyzkoušet si nové systémy hry. Navíc Portugalsko je nyní velmi silný soupeř, takže se na něj budeme chtít co nejlépe připravit tak, abychom vyhrály,“ těší se třiadvacetiletá útočnice.

Příprava v Portugalsku by měla sloužit k tomu, aby se tým co nejlépe naladil na dubnový start kvalifikace o mistrovství Evropy.

„V Lize A na nás budou čekat úplně jiní soupeři než v loňské Lize národů. Ta kvalita bude úplně jiná a pro nás to bude velká výzva ukázat, že jsme na tom dobře. Budeme chtít využít naše zkušenosti, které jsme získaly v loňském roce. Moc se na zápasy těším,“ dodává Andrea Stašková, která by v kvalifikaci, jejíž los proběhne až 5. března, vyzvala národní tým Itálie: „Italky mě v týmu často hrozně štvou a ráda bych jim to v kvalifikaci natřela a vyhrála nad nimi.“