Reprezentační výběr si dal na startu Ligy národů jasný cíl – postoupit z druhé výkonnostní Ligy B do té nejvyšší. K tomu ho měl nasměrovat právě souboj se Slovinskem, které patří spolu s Českem ke spolufavoritům skupiny. Češky ve slovinském Kršku náročnou zkoušku zvládly.

„Byl to těžký zápas, ale myslím, že jsme to zvládly skvěle a tohle je jenom začátek. Je to pro nás dobrý start, ale musíme se koncentrovat dál,“ začala své pozápasové hodnocení stoperka pražské Sparty Aneta Pochmanová.

Český výběr přitom do zápasu nevstoupil dobře. V úvodní desetiminutovce dominovaly domácí hráčky, které si vytvořily i dvě velmi slibné šance.

„Slovinky nás trochu překvapily, protože do zápasu nastoupily s třemi útočnicemi. Viděly jsme nějaké jejich zápasy a tušily jsme, že budou chtít zabíhat za naši obranu a jak budou chtít hrát. Úvod byl trochu složitější, ale pohlídaly jsme si to a nakonec to bylo super,“ pokračovala Pochmanová.

Liga národů: Slovinsko A ženy - Česko A ženy 0:2 (22. 9. 2023, Krško, Slovinsko)

Ta na pozici střední obránkyně předvedla velmi dobrý výkon, který podpořila i vstřelenou brankou. Ve 38. minutě k ní propadl balon po přihrávce Sonntagové a mladá fotbalistka v rozhodující chvíli zachovala chladnou hlavu.

„V ten daný okamžik jsem se jen podívala na gólmanku kde stojí. Pak jsem zamířila do odkryté brány. Pro mne to byl nepopsatelný pocit, protože z pozice stopera mohu góly dávat jen těžko. Jsem za ten gól moc ráda a chtěla bych poděkovat celému týmu,“ řekla Aneta Pochmanová s širokým úsměvem.

Český tým tedy začal pouť Ligou národů a následnou kvalifikací o ME velmi dobře. Plný bodový zisk budou chtít hráčky národního týmu potvrdit i příští úterý, kdy v Chorvatsku vyzvou výběr Běloruska.

„Výhra nad Slovinskem je pro nás nesmírně důležitá, protože ty starty do kvalifikací nebo nyní do Ligy národů jsou vždy náročné a vítězství týmu pomůže. Nyní je ale potřeba se dobře připravit na další zápas,“ dodala na závěr Aneta Pochmanová.

Liga národů 2023/24 - Liga B, skupina B4

# Tým Z V R P S B
1. Česko 1 1 0 2:0
2. Bosna a Hercegovina 1 1 2:1 3
3. Bělorusko 1 0 0 0 1:2 0
4. Slovinsko 1 0 0 1 0:2 0