První únorové dny přinesly další přípravná utkání prvoligových celků na jarní část nejvyšší soutěže. Baník hostil zástupce polské Ekstraklasy BTS Rekord Bielsko-Biała a oba týmy se rozešly smírně 1:1. Polky šly do vedení chvilku před přestávkou, po změně stran vyrovnala Waltrová. „Jsem rád, že navzdory náročnosti kempu jsme dokázali odehrát utkání v dobré intenzitě. Je dobře, že si vytváříme šance, do startu jarní části soutěže bychom chtěli být v prostoru před brankou soupeře efektivnější," uvedl na klubových stránkách trenér Baníku Witold Zajac. 

Sparta v Pohořelicích hostila dalšího maďarského zástupce. Po vysoké výhře na Puskás Akadémií si Pražanky poradily i s ETO Györ, když po gólech Kožárové a Noel vyhrály 2:0. Vítězství si připsaly i hráčky brněnské Lokomotivy, ty porazily Trenčín také 2:0.

Pardubice poměřily síly s druholigovou Lišní vyhrály vysoko 8:0. Na vítězství se podílely dvěma góly Hrobská, Vithová a Nechvílová, po jedné brance přidaly Novotná s Hlaváčovou. Slovácko se již tradičně vydalo do Rakouska, kde v St. Pöltenu nastoupilo proti Neulengbachu. Svěřenkyně trenéra Zbořila však prohrály nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Program přípravných utkání:
10. 2. 16:00 Slovácko - Czarni Sosnowiec (Kunovice)
11. 2. 12:00  Sparta WU18 – Pardubice
13. 2. 18:00 Spartak Myjava - Slovácko
17. 2. 18:00 Sturm Graz - Slovácko
18. 2. 14:00  Pardubice – Sparta B
23. 2. Sparta - Slovan Liberec (Strahov)
25. 2. Hradec Králové – Pardubice

foto: fcb.cz